Najpopularniejsze zagraniczne seriale ostatnich miesięcy

Pierwsza połowa każdego roku to zakończenie sezonów seriali, które swą premierę miały w okresie powakacyjnym, a zarazem wysyp nowości, na który czekają wszyscy uzależnieni od telewizyjnych opowieści.

7. Wikingowie (History Channel)

Pierwsza fabularna produkcja tej popularnonaukowej stacji zadebiutowała z dużym przytupem. To podbudowana faktograficznie i mocno osadzona w realiach historia Ragnara Lothbroka, którego wyprzedza własna sława. Żądny podbojów i eksploracji nieznanych terenów przeciwstawia się własnemu plemieniu, by zaspokoić wrodzoną ciekawość, popadając tym samym w konflikt z przywódcą wioski oraz własną rodziną. Serial o Skandynawach napisany przez Anglika i zrealizowany w koprodukcji kanadyjsko-irlandzkiej broni się ciekawą intrygą, wysokim poziomem realizmu oraz nawiązaniami do mitologii nordyckiej, pozostając wiernym historycznym faktom.


6. The Walking Dead (AMC)

Niesłabnąca popularność serii komiksowej autorstwa Roberta Kirkmana przeniosła się na sukces serialu. Świat pogrążony w apokaliptycznej rzeczywistości, inwazja zombie, nieliczne grupki ludzi, którzy próbują przetrwać i odbudować cywilizację. Autorzy zadają pytanie: "co by było gdyby?" i skupiają się głównie na studium psychiki postaci w sytuacji ekstremalnej. Oczywiście nie brakuje tu przygód i dynamicznych sytuacji, ale w centrum pozostają ludzie, którzy mimo hord tytułowych żywych trupów wciąż są dla siebie największym zagrożeniem.


5. Banshee (Cinemax)

Ten serial nawet nie stara się być realistyczny. Jest za to po brzegi wypełniony testosteronem, niebanalnymi postaciami, akcją, przemocą i seksem. Były złodziej po 15 latach więzienia przyjmuje posadę szeryfa w tytułowym miasteczku, w którym wszyscy skrywają tajemnice. Chcąc odzyskać porzucane przed aresztowaniem diamenty, wplątuje się w sieć intryg. Pałki, pięści i pistolety idą w ruch, a męska część publiczności wielokrotnie ma ochotę wymachiwać nad głową kurtką i krzyczeć "tak, tak!".

 

4. Daredevil (Netflix)

Adaptacja komiksów Marvela, daleka jednak od kinowych przygód Avengersów czy Iron Mana. Matt Murdock to niewidomy w wyniku wypadku prawnik, który pod osłoną nocy walczy z przestępczością w nowojorskiej Hell's Kitchen. Doskonale wykształcone pozostałe zmysły niwelują jego kalectwo, pozwalając bohaterowi radzić sobie z rosyjską mafią. Tu znów twórcy postawili na realizm scen walki oraz brud wielkomiejskich zaułków. To nie tylko kolejny hit o superbohaterze - to po prostu dobry serial sensacyjny!


3. Better Call Saul (AMC)

Dyskontując sukces zakończonego i zewsząd chwalonego "Breaking Bad", studio AMC powraca z drugoplanową wcześniej postacią przebiegłego adwokata Saula Goodmana. Akcja serialu dzieje się przed wydarzeniami z "Breaking Bad" i stanowi samodzielną opowieść, choć miłośnicy przygód Waltera White'a znajdą tu sporo odniesień i kilka znajomych postaci. Recenzje są entuzjastyczne - to nie odcinanie kuponów, to doskonała, pełnokrwista historia!


2. House of Cards (Netflix)

Trzecia odsłona opowieści o Franku Underwoodzie. Pełna gorzkiej prawdy o meandrach wielkoświatowej polityki historia ambitnego kongresmana, który nie cofnie się przed niczym na drodze do upatrzonego celu. Bezwzględność, intrygi, ludzkie dramaty stanowią przejmujące tło tej historii, po której innym okiem widz śledzić będzie doniesienia serwisów informacyjnych. Wielka w tym zasługa aktorów (Kevin Spacey, Robin Wright) oraz twórców, spośród których wymienić należy Agnieszkę Holland.


1. Gra o tron (HBO)

Chyba na żaden serial nie czekały tak niecierpliwie miliony fanów na całym świecie. Bezwzględna walka o tron krainy Westeros między zwaśnionymi rodami, mimo otoczki fantasy rodem z powieści Tolkiena, szokuje i przyciąga już piąty rok. Morderstwa, intrygi polityczne i seksualne, epicki oddech wielkiej przygody oraz absolutna nieobliczalność scenarzystów, którzy nie pozwalają widzom przywiązać się na dłużej do żadnej z postaci powoduje, że HBO po takich arcydziełach serialowego gatunku jak "Rodzina Soprano" czy "The Wire" utrzymuje swój niezagrożony status najlepszej stacji dla miłośników dobrej, ambitnej telewizyjnej rozrywki.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy