Kupno psa rasowego - jak dopasować rasę psa do własnego charakteru?

Każdy, kto chciałby sprawić sobie psa, powinien wybrać takiego, który będzie pasował do charakteru właściciela oraz innych członków rodziny. Warto zatem pamiętać o kilka podstawowych zasadach, którymi powinniśmy kierować się podczas podejmowania decyzji odnośnie rasy zwierzaka.

Jeśli jesteś spokojny...

Wówczas jedynym słusznym wyborem będzie pies, który nie potrzebuje zbyt wiele wysiłku fizycznego i jest dość posłuszny. Jeżeli jesteś osobą o spokojnym usposobieniu - taki sam powinien być Twój pupil. Nie zapanujesz nad szalonym i energicznym zwierzęciem. Osobom niezbyt aktywnym zaleca się kupno pekińczyka, maltańczyka, chihuahua oraz przedstawiciela rasy shih tzu.

 

Aktywny pies dla energicznych właścicieli

Jeśli trudno Ci usiedzieć w jednym miejscu, a energia rozpiera Cię od wewnątrz, powinieneś pomyśleć o psie, z którym będziesz mógł się wyszaleć. Bieganie, długie spacery i energiczne zabawy - to właśnie połączy Cię z Twoim pupilem. Zastanów się nad wyborem owczarka australijskiego, wyżła niemieckiego lub dalmatyńczyka. Możesz sprawić sobie również boksera bądź bardzo popularnego owczarka niemieckiego. Warto jednak pamiętać, że psy te są nie tylko bardzo aktywne, ale wymagają również solidnego i konsekwentnego wychowania.

 

Charakter psa dla dzieci

Najmłodsi powinni mieć psiaki, które są cierpliwe, łagodne i spokojne. Do takich ras z pewnością zaliczyć należy golden retrievery, buldogi angielskie oraz spaniele. Są to wyjątkowo dobre, przyjacielskie i kochane stworzenia, które mają do dzieci bardzo dużo cierpliwości.

Charakter psa to bardzo ważna rzecz, którą przy wyborze konkretnej rasy należy uwzględnić. Aby nie było niespodzianek, dobrze jest dowiedzieć się jeszcze przed zakupem czworonoga, czym charakteryzuje się dana rasa i przemyśleć, czy właściwe jej przedstawicielom zachowania i predyspozycje nam odpowiadają. Należy też sprawdzić, czy pupil ma rodowód, pochodzi z dobrej hodowli i czy na pewno nie jest mieszańcem. Psy rasowe kupisz tutaj. Wówczas będziesz miał pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy