Adam Lambert na scenie z legendami muzyki - koncert zespołu Queen w Polsce

Już niebawem, bo 6 listopada tego roku, na łódzkiej Atlas Arenie zagra legendarny zespół Queen. W roli wokalisty wystąpi Adam Lambert, który jest finalistą 8. edycji amerykańskiego talent show – „American Idol”. Już ponad 90 razy mieliśmy okazję zobaczyć go na scenie.

Legenda rocka - Queen

Queen to rockowy zespół, który na scenie jest już od 47 lat. Brian May, Roger Taylor oraz Freddie Mercury w 1970 roku w Londynie założyli grupę, którą obecnie zna cały świat. Rok później dołączył do nich basista John Deacon. Nazwę Queen wymyślił sam Freddie. Głównego wokalisty zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać. To dzięki niemu Queen tak bardzo wyróżniał się na tle innych zespołów rockowych tamtych lat. Niesamowity charakter, wymyślne kreacje sceniczne oraz przede wszystkim wspaniały głos – to właśnie atuty Freddiego Mercury'ego. Po jego śmierci w 1994 roku zespół na szczęście nie rozpadł się. Od 2004 roku pozostali członkowie, czyli Brian May oraz Roger Taylor, zaczęli współpracować z Paulem Rodgersem. Wspólnie działali pod szyldem Queen + Paul Rodgers aż do 2009 roku. W 2011 roku w ekipie zespołu pojawił się Adam Lambert, który do tej pory jest głównym wokalistą.

 

Adam Lambert – kim jest i jak znalazł się w Queen?

Adam w maju 2009 roku wziął udział w programie „American Idol” i to właśnie dzięki uczestnictwu w popularnym amerykańskim show zaistniał na scenie. Lambert ostatecznie zajął drugie miejsce w programie. Co ciekawe, jest jednym z nielicznych popowych artystów, który przyznał się do homoseksualizmu. W 2011 roku zaczął współpracować z najbardziej znanym rockowym zespołem na świecie – Queen.

 

Queen + Adam Lambert

Pomysł współpracy narodził się już w 2009 roku podczas występu Adama w amerykańskim show, w którym gośćmi byli członkowie zespołu Queen – Brian May oraz Roger Taylor. Występy Adama z grupą na początku 2011 roku były raczej okazjonalne, niewiele później ogłosili oni wspólną trasę – Queen + Adam Lambert Tour. W Polsce do tej pory wystąpili oni 3 razy. 7 lipca 2012 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, 21 lutego 2015 roku na Tauron Arenie w Krakowie oraz 19 czerwca 2016 roku w Oświęcimiu na Live Festiwal. Adam wraz z zespołem zagrał już łącznie ponad 90 koncertów na całym świecie i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to w najbliższym czasie zakończyć.

Koncert Queen + Adam Lambert odbędzie się po raz kolejny w Polsce już 6 listopada tego roku. Będzie to szczególne wydarzenie, ponieważ w 2017 roku jest 40. rocznica wydania najgłośniejszego albumu formacji Queen – News of the World. Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialni są najlepsi specjaliści na świecie oraz agencja Prestige MJM. Możemy spodziewać się nie tylko wspaniałej muzyki, ale również przedstawienia na najwyższym, światowym poziomie. Ten koncert jest wydarzeniem, którego nie można po prostu ominąć. Dla każdego fana muzyki rockowej oraz zespołu Queen obecność jest obowiązkowa.  Kup bilety na Queen w Alebilet.pl.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy