6 sposobów na zdobycie wymarzonej pracy

Być może przyszedł czas, abyś i Ty dołączył do grona ludzi pracujących. A może źle czujesz się w swojej obecnej pracy i myślisz o tym, by ją zmienić? Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe, zwłaszcza jeśli zastosujesz się do kilku porad.

Szukaj, a znajdziesz

Znalezienie wyśnionej pracy to niełatwa sprawa. Proces poszukiwania jest mozolny i często trwa bardzo długo, a w miarę upływu czasu u poszukującego maleje motywacja do prowadzenia dalszych poszukiwań. Pamiętaj jednak, że jesteś kowalem swojego losu i nie powinieneś się poddawać.

Zanim zaczniesz eksplorować internet czy przeglądać prasę, przygotuj się do poszukiwań. Sprawdź oferty pracy na godnych zaufania stronach w sieci, zajrzyj do gazety, zwróć uwagę na ogłoszenia zamieszczone w mediach społecznościowych. Być może ta jedna jedyna oferta jest wśród nich.

 

Otwieraj zamknięte drzwi

Zdobycie nowej pracy nie zawsze następuje wtedy, kiedy pracodawca wystawia ogłoszenie. Czasami bywa tak, że o pracę trzeba się upomnieć. Oznacza to, że o niektóre stanowiska warto powalczyć jeszcze zanim się zwolnią – po prostu wysłać lub zanieść swoje CV do potencjalnego pracodawcy. Bywa tak, że dla pracodawcy jest to impuls do stworzenia nowego stanowiska lub obsadzenia kolejnego członka zespołu na już istniejącym.

 

Umawiaj się na rozmowy

Nawet jeśli masz w danej chwili pracę i nie zamierzasz jej zmieniać, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś od czasu do czasu wybrał się na rozmowę kwalifikacyjną. Nie musisz być nawet zainteresowany danym stanowiskiem – liczy się tu umiejętność rozmawiania z rekruterem, przygotowania się do rozmowy i opanowania nerwów. Po przejściu przez kilka takich rozmów emocje zaczynają opadać, a doświadczenie znacznie wzrośnie. Będzie to procentować w przyszłości, kiedy staniesz do rekrutacji, na której naprawdę ci zależy. Rozmowy o pracę najczęściej przeprowadzane są w schematyczny sposób. Kiedy przyjdzie czas walki o upragnione stanowisko, będziesz wiedział, czego się spodziewać, i odpowiednio przygotowany na pewno dobrze wypadniesz w oczach rozmówcy.

 

Dokształcaj się

Być może posiadasz już imponujące wykształcenie, ale nie osiadaj na laurach. Uczęszczając na dodatkowe kursy i podejmując naukę języków obcych znacznie zwiększysz swoje szanse na zdobycie dobrej pracy. Nie chodzi tylko o pozyskaną wiedzę, ale również o posiadanie aspiracji oraz dążność do rozwoju osobistego.

 

Pytaj znajomych

Dobrze jest mówić o swoich planach znajomym. Być może któryś z nich słyszał plotki o ewentualnych wakatach. Oprócz samych informacji na temat zatrudnienia od znajomych można uzyskać cenne wiadomości dotyczące samej pracy w danej branży. Wywiad środowiskowy jest bardzo dobrą metodą poznawczą.

 

Nie bój się

Banalne? A jednak bardzo trudno opanować lęk. Często jedyną rzeczą, która powstrzymuje ludzi przed podjęciem nowej, wspaniałej, wymarzonej pracy, jest strach przed porzuceniem tej starej. Musisz pamiętać, że tego typu zmiany, choć są ryzykowne, przeprowadzone w przemyślany sposób wychodzą tylko na dobre.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy