Porcelanowy serwis do herbaty - jaki wybrać?

Porcelana to piękny i szlachetny materiał o wysokiej jakości. Jeśli chcemy uświetnić wyjątkowe okazje lub dodać codziennym chwilom nieco wyrafinowania, warto zdecydować się na zakup przynajmniej jednego porcelanowego serwisu do herbaty. Jak wybrać ten najlepiej dopasowany do naszych potrzeb?

Rozmiar

Zastanów się, jak duży serwis do herbaty będzie Ci potrzebny. Uwzględnij liczbę gości, jakich możesz spodziewać się w przypadku różnych okazji. Najmniejsze serwisy zawierają naczynia przewidziane dla 6 osób. Te największe osiągają imponującą liczbę elementów, przez co doskonale nadają się na wystawne przyjęcia. Nawet jeśli zbije się jedna filiżanka lub przypadkowo zniszczymy talerzyk, dzięki zwiększonemu kompletowi z pewnością nie zabraknie naczyń dla naszych gości.

 

Styl serwisu

Warto zastanowić się, jak powinien wyglądać porcelanowy serwis do herbaty, spełniający wszystkie oczekiwania, pasujący do wystroju wnętrza i prezentujący się znakomicie bez względu na okoliczności. Subtelne zdobienia oraz bezpieczne, klasyczne barwy, takie jak biel czy delikatny róż - sprawdzą się zawsze i wszędzie. Jeśli jednak cenimy sobie wyjątkowy design, ciekawe wzornictwo i niebanalne rozwiązania, warto zdecydować się na serwis ozdobiony elementami takimi jak romantyczne kwiaty czy urocze kropki.

 

Poznaj oznaczenia

Wyroby z porcelany nadające się do mycia w zmywarce posiadają odpowiednie oznaczenia. Porcelanę można ogrzewać nawet do 100 stopni, ale należy robić to stopniowo. Nie powinno się narażać filiżanek czy talerzyków na zetknięcie się ze zbyt intensywnym ciepłem lub szybkie i nagłe zmiany temperatury.

 

Dopasowanie poszczególnych elementów

Wszystkie naczynia wchodzące w skład porcelanowego serwisu muszą pasować do siebie pod względem koloru, stylu i rozmiaru. Jakie naczynia powinny znaleźć się w zakupionym przez nas komplecie? Warto zaopatrzyć się w odpowiednio pojemny dzbanek, którym nalewać będziemy gorący napój do niewielkich, eleganckich filiżanek. Nie należy zapominać o dopasowanych talerzykach. Oddzielą one rozgrzaną porcelanę od powierzchni stołu i uchronią mebel przed uszkodzeniami. Położymy też na nich ulubione ciasteczka, podkreślające smak herbaty. Z kolei porcelanowa cukierniczka pozwoli dodać do napoju odrobinę słodyczy i będzie znakomitym dopełnieniem całego serwisu. Jeśli nasi goście lubią dolewać do herbaty mleko, nie pomijajmy także niestandardowego elementu, jakim jest niewielki dzbanuszek.

Wybierając porcelanowy serwis do herbaty, trzeba uwzględnić zarówno jego walory estetyczne, jak i praktyczne. Styl, kolorystyka czy formy mają ogromne znaczenie dla wystroju wnętrza. Z kolei ze względu na funkcjonalność należy zwrócić uwagę na liczbę zakupionych elementów oraz ich wzajemne dopasowanie. Wówczas zyskamy pewność, że nabyty porcelanowy komplet idealnie odpowiada naszym oczekiwaniom.

Zestawy porcelany nie tylko do herbaty znajdziesz na: https://www.homeandpassion.pl.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy