Ciekawe dodatki do kont osobistych - przegląd

Rachunek osobisty prowadzi prawie każdy Polak. Na nasze konto trafia wynagrodzenie, a za pomocą karty płacimy za produkty oraz usługi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że banki przygotowały specjalną ofertę dla swoich klientów. Przedstawiamy najciekawsze dodatki do kont osobistych.

Zwrot pieniędzy za zakupy – MoneyBack

W erze konkurencji każdy bank chce zatrzymać klienta jak najdłużej u siebie. My, jako klienci, bardzo na tym korzystamy. Najciekawszym dodatkiem do kont osobistych jest program MoneyBack. Usługa ta polega na tym, że bank zwraca posiadaczowi konta osobistego część wydatków za przeprowadzane transakcje bezgotówkowe. Niestety program ten nie obowiązuje w każdym punkcie sprzedażowym czy usługowym. O pełną listę należy poprosić bank, który bierze udział w tym programie. Dla klienta w praktyce oznacza to, że jeżeli wydał on 2000 zł na zakupy w przeciągu miesiąca w danych punktach, a wysokość premii w danym banku wynosi 5%, to otrzyma on zwrot w wysokości 100 zł. Wydawać by się mogło, że nie jest to duża kwota, jednak w skali roku robi to różnicę. Jeżeli mielibyśmy każdego miesiąca otrzymywać 100 zł zwrotu, to w skali roku przekłada się to aż na 1200 zł. Taka kwota robi już wrażenie.

Niestety nie każdy bank bierze udział w programie MoneyBack. Poniżej przedstawiamy listę placówek, w których możemy zapisać się do programu:

  • Bank Zachodni WBK – konto 1|2|3,
  • T-Mobile Usługi Bankowe – konto freemium oraz premium,
  • Bank Pocztowy – Bliskie Konto Pocztowe,
  • Toyota Bank – Konto Jedyne,
  • eurobank – konto Active,
  • mBank – eKonto standard oraz eKonto plus,
  • BGŻ BNP PARIBAS – Konto Optymalne.

Udział w programie MoneyBack jest całkowicie darmowy, dlatego warto zapoznać się z ofertą swojego banku i dowiedzieć się szczegółów.

 

Okresowe zniżki i promocje

Kolejnym chwytem stosowanym przez bank w celu zachęcenia klientów do korzystania z jego usług są czasowe zniżki oraz promocje w wybranych punktach handlowo-usługowych. Ponieważ te oferty obowiązują tylko przez określony czas, należy trzymać rękę na pulsie.

 

Przykładowe aktualne promocje

Getin Bank nawiązał współpracę z Cinema City. Dla posiadaczy konta osobistego w tym banku oznacza to, że za każdym razem, gdy będą oni wybierali się do tego kina i zapłacą za bilety kartą płatniczą, zostanie im naliczona zniżka w wysokości 10%. Promocja trwa do 31 grudnia 2017 roku.

Bank Zachodni WBK wie, że edukacja jest najważniejsza. Ich promocja polega na tym, że jeżeli uczeń na świadectwie będzie miał średnią 4.0, dostanie nawet do 100 zł nagrody.

Posiadacze konta premium w Banku Millenium dostają dostęp do programu Inspiracje. Uczestnicząc w tym programie, klient otrzymuje zniżki w ponad 1000 punktach handlowo-usługowych.

 

Podsumowanie

Prawie każdy z nas posiada konto osobiste. Warto więc skonsultować się z przedstawicielem swojego banku zapytać go, czy ma on w ofercie ciekawe dodatki do rachunku osobistego. Interesuje Cię aktualna oferta kont osobistych? Sprawdź ją na https://www.totalmoney.pl

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy