Prezent ślubny – jaki wybrać?

Wręczanie prezentów jest bardzo ważnym elementem uroczystości ślubnej. Co podarować parze młodej, aby sprawić jej radość?

Prawie każdy prędzej czy później stanie przed koniecznością kupna prezentu ślubnego. Dlatego warto się zastanowić nad tym, co wypada podarować parze młodej w dniu uroczystości, co może jej sprawić przyjemność, jakie korzyści wyniesie ona z tego oto przedmiotu, który jej sprezentujemy. Jeśli chcemy zdecydować się na coś oryginalnego, należy przy wyborze uwzględnić indywidualne upodobania, preferencje i skłonności obojga narzeczonych, aby prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. Będzie on świadczył o nas, o naszym stosunku do gospodarzy, a także do całej imprezy. Dlatego warto się postarać i zatroszczyć o to, by nasz podarunek był bez zarzutu. Poniżej przedstawiamy garść różnych propozycji.

 

1. Wytrawny trunek

Nie jest to co prawda oryginalny prezent, ale ma tę zaletę, że na pewno spotka się z miłym przyjęciem. Dobry alkohol zawsze się przydaje przy rozmaitych okazjach, a być może zostanie nawet wykorzystany na weselu. Warto zadbać o to, aby butelka znalazła się w estetycznym, niepozostawiającym niczego do życzenia opakowaniu (bardzo ładne pudełka na wódkę znajdziesz w sklepie zapi.pl).

 

2. Pobyt w spa

To idealny prezent dla tych, którzy lubią uzdrowiska i wszystko to, co się z nimi wiąże: wspólne kąpiele w jacuzzi, masaże relaksacyjne, zabiegi kosmetyczne, pobyt w saunie itp.

 

3. Zastawa stołowa

Na pewno przyda się parze młodej przy podejmowaniu gości w nowym domu. Najlepiej postawić na zastawę, która będzie komponowała się idealnie zarówno z klasycznymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, jak również z nowoczesnymi wnętrzami.

 

4. Dobrej jakości walizki

Jeśli państwo młodzi lubią wycieczki, z całą pewnością docenią ten przydatny prezent. Przy wyborze konkretnego zestawu należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane zostały poszczególne walizki, i na to, czy są objęte wystarczająco długą gwarancją.

 

5. Portret

Bardzo miłym upominkiem będzie portret państwa młodych. Nie obawiaj się – nie musisz zaprzątać nikomu głowy, wystarczy, że wyślesz plastykowi dobrej jakości fotografię, a on już zrobi swoje.

 

Możesz też wymyślić coś zupełnie oryginalnego, co nie przystaje do żadnych szablonów. Ale pamiętaj, by zachować dobry smak. Prezent ślubny powinien licować z rangą uroczystości.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy