Rodzina potrzebuje pieniędzy na święta? Sprawdź najszybsze przelewy z UK do Polski!

Święta coraz bliżej, nadchodzi najpiękniejszy okres w całym roku. Spotkania z rodziną, wspólny posiłek oraz wręczanie sobie nawzajem prezentów. Co zrobić w sytuacji, gdy pracujemy w Anglii i zależy nam na ekspresowym przelaniu gotówki rodzinie w Polsce?

Magia Świąt

Święta są wyjątkowym okresem, kiedy to wspólnie z rodziną zasiadamy do stołu, zapominamy o wszystkich problemach, rozmawiamy na wszelakie tematy, zajadamy się świątecznymi potrawami oraz obdarowujemy się prezentami. Ostatni element tej wspaniałej tradycji potrafi być czasami niezwykle kosztowny. Wigilia Bożego Narodzenia to czas, w którym swoim bliskim chcemy podarować jak najlepszy prezent – taki, który w pamięci zostanie na bardzo długo. Nierzadko decydujemy się na kupno czegoś bardziej kreatywnego niż kolejna para skarpetek. Popularnymi ostatnio podarunkami są np. bilety na skok spadochronem albo przejażdżka samochodem terenowym w ekstremalnych warunkach. Taki prezent jest czymś wyjątkowym. Wrażenia oraz wspomnienia zostają z nami do końca życia i nic nie jest w stanie nam tego odebrać. Ale, jak już wspominaliśmy, niestety podarunki potrafią być kosztowne.

Wiele osób mieszkających i pracujących w Anglii postanawia wesprzeć swoją rodzinę finansowo na święta. Szukają więc sposobów na najszybsze przelewy z UK do Polski, tak by zdążyć ze wszystkim na czas.

 

Przelewy z Anglii do Polski – najszybsze sposoby

Mieszkając w UK, mamy dwa sposoby na to, by przelać gotówkę do Polski. Pierwszym z nich jest bank. Przelew w instytucji bankowej możemy wysłać również na 2 sposoby – SEPA oraz SWIFT. SEPA charakteryzuje się tym, że wykonany może być tylko i wyłącznie w walucie EUR. Oznacza to, że w przypadku transferu pieniężnego z UK do Polski nasza gotówka zostanie przewalutowana dwukrotnie, na czym stracimy bardzo dużo. Zaletą przelewu SEPA jest to, że realizuje się go w trybie D+1. Oznaczenie to określa czas, w którym pieniądze trafią na konto odbiorcy. W przypadku D+1 jest to jeden dzień roboczy. SWIFT cechuje się tym, że może zostać wykonany z dowolnego miejsca na świecie w dowolnej walucie. Niestety wybierając ten typ przelewu, na gotówkę możemy czekać nawet kilka dni roboczych, co nie jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na szybkim transferze pieniędzy do Polski.

Drugim sposobem na szybkie przelewy z UK do Polski są firmy pośredniczące. Charakteryzują się one tym, że swoim użytkownikom oferują bardzo korzystne przewalutowanie, niskie opłaty za przelew oraz bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Nad takimi firmami czuwają rządowe instytucje finansowe, dzięki czemu klient ma pewność, że jego pieniądze są w dobrych rękach i nigdzie nie przepadną. Jednym z najbardziej znanych i popularnych serwisów oferujących usługi przelewowe jest easysend.pl. Ten portal jako jeden z niewielu oferuje swoim klientom bardzo szybką realizację przelewu. W swojej ofercie posiada dwa sposoby na wykonanie transferu pieniężnego. Fast kosztuje zaledwie 2 GBP, a pieniądze wysłane tą metodą trafią na konto odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Warto wspomnieć tutaj o promocji, jaką przygotował serwis swoim klientom. Pierwszy oraz co dziesiąty przelew Fast jest darmowy. Drugą opcją jest SuperFast. Nieco droższy, ale znacznie szybszy. Za realizację SuperFast zapłacimy 5 GBP, a środki na konto w Polsce trafią nawet w 10 minut.

 

Podsumowanie

Jeżeli pracujesz w Anglii i zastanawiasz się, jaki jest najlepszy i najszybszy sposób na transfer gotówki do Polski, to odpowiadamy – firmy pośredniczące. Kurs walut, łatwość zlecenia przelewu, niskie opłaty oraz ekspresowe tempo realizacji transakcji to powody, dla których warto zdecydować się na korzystanie z usług takich serwisów. 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy