Fryzura ślubna – jak ją przygotować?

Fryzura jest bardzo ważnym elementem całościowego looku, zwłaszcza na ślubie. Jak ją przygotować?

O fryzurze ślubnej należy pomyśleć co najmniej trzy miesiące przed uroczystością. Taki czas jest wystarczający na ewentualne poprawki oraz zakupienie różnych ozdób, np. opasek czy zwiewnych woalek. Pamiętaj, że fryzura ślubna nie powinna być zbyt krzykliwa – ma ona jedynie akcentować całą stylizację i upiększać Cię, nie zaś zwracać na siebie nadmiernie uwagę. W tym sezonie najwięcej pań decyduje się na warkocze oraz tzw. kłosy, a także na luźne upięcia z boku głowy. Poniżej podpowiadamy, jak samodzielnie uczesać włosy, aby czyniły zadość wszelkim wymaganiom, jakie stawia przed panną młodą ten szczególny dzień.
 
 
Ślubny kłosek
 
To najczęściej wybierana przez panny młode opcja (przynajmniej ostatnimi czasy). Interesująco prezentują się warkocze luźno zaplecione, opadające z boku głowy na ramię. Najpierw należy podzielić włosy na dwie części, a następnie  przekładać naprzemiennie zewnętrzne pasemka do środka. Po upleceniu warkocza warto dla zwiększenia objętości nieco rozciągnąć powstałe w ten sposób sploty.
 
 
Ślubny kok z kłosa
 
Kłos ślubny można upiąć w formie koczka. Aby to zrobić, zawiń warkocz za ucho, a następnie przypnij go do głowy wsuwkami i spinkami. Dla wzmocnienia efektu wepnij we włosy duży, barwny kwiat lub ozdobną spinkę. Możesz jeszcze spryskać fryzurę lakierem.
 
 
Upięcie ślubne na opasce
 
W tym sezonie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza luźne upięcia w stylu boho. Aby ułożyć fryzurę w ten właśnie sposób, wystarczyć założyć na głowę specjalną elastyczną opaskę oraz zawinąć dookoła niej wszystkie pasma włosów.
 
 
Opaska z warkoczy
 
Ten rodzaj fryzury z całą pewnością przypadnie do gustu kobietom o długich włosach, ceniących sobie nade wszystko wygodę. Przygotowanie jej nie wymaga dużego wysiłku: wystarczy podtapirować włosy przy nasadzie, górne zaś pasmo podpiąć z tyłu – całość kształtem będzie przypominała kopułę. W następnej kolejności należy podzielić włosy na dwie części, zapleść warkocze i opleść je wokół głowy, posiłkując się wsuwkami.
 
 
Każda panna młoda chciałaby mieć idealną fryzurę na swoim ślubie. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby ujarzmić niesforne włosy i nadać im efektowny wygląd.
 
Więcej nowości znajdziecie na stronie https://www.wesele-slub.com/fryzury-slubne/
 
 
Livemag.pl | Magazyn lifestylowy