6 oryginalnych pomysłów na prezent na Dzień Babci

Chociaż na razie nasze myśli pochłaniają przede wszystkim przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ani się obejrzymy, a przyjdzie czas wręczania prezentów z okazji Dnia Babci. Seniorki rodu wprawdzie nie oczekują wiele, ale właśnie dlatego warto zaskoczyć je czymś wyjątkowym.

Podarunek idealny

Starsi ludzie rzadko przywiązują wagę do przedmiotów. Z wdzięcznością przyjmują każdy upominek, ale prawda jest taka, że z największą przyjemnością kolekcjonują wspomnienia z bliskimi, z którymi rzadko udaje im się spędzić tyle czasu, ile by sobie życzyli. Prowadzi nas to do wniosku, że idealny prezent na Dzień Babci to nie tyle przedmiot, co raczej usługa, jak np. wizyta w jakimś ciekawym miejscu – szczególnie, kiedy babcia może ją dzielić ze swoimi wnukami.

 

Nowy wymiar odpoczynku

Nie ma chyba osoby, która nie ucieszyłaby się z kompleksowej opieki specjalisty, takiego jak licencjonowany masażysta. Twoja babcia na pewno doceni prezent w postaci wizyty w spa bądź w salonie odnowy biologicznej, gdzie będzie mogła doświadczyć wybranego masażu: klasycznego, tajskiego, z gorącymi olejkami, aromaterapeutycznego, a może leczniczego, który przyniesie nie tylko relaks, ale i ulgę nadwyrężonym plecom.

 

Weekendowa wycieczka

Jeśli wydaje ci się, że twoja babcia jest znudzona ciągłym siedzeniem w domu, zaproś ją na weekendowy wyjazd w jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Być może nie miała jeszcze okazji odwiedzić Zakopanego, gdzie na pewno z przyjemnością podziwiałaby urokliwe polskie góry. Jeśli mimo wieku wciąż jest żądna wrażeń, zafunduj jej rejs po mazurskich jeziorach. Ale jeżeli twierdzi, że „to już nie dla niej”, zdecyduj się na bezpieczniejszą opcję i po prostu zaproś seniorkę do pięknego dworku bądź innego luksusowego hotelu.

 

Zupełnie nowe smaki

W oczach każdego wnuczka babcia jest najlepszym kucharzem. I choć najchętniej zajadalibyśmy się potrawami przygotowanymi z babcią, dobrze jest od czasu do czasu zwolnić ją z tego obowiązku i zaprosić do restauracji – doskonałym pretekstem do tego jest właśnie Dzień Babci. Pokaż babci, jak pyszna jest kuchnia włoska albo zapoznaj ją z daniami kuchni indyjskiej. W kwestii wspólnego odkrywania smaków nie ograniczaj się do samej kolacji. Możesz przecież zaprosić babcię na degustację win, serów bądź różnego rodzaju słodkości.

 

Z innej perspektywy

Niektóre babcie są bardziej dziarskie, niż ich wnukom się wydaje. Do takich babć można wyjść z propozycją odbycia lotu widokowego. Możliwości jest wiele: lot może odbywać się nad miastem albo ponad naturalnymi krajobrazami. Babcia może usadowić się w koszu balona albo na pokładzie samolotu. Babcię, której mimo wszystko brakuje odwagi na taką podniebną przygodę, można zainteresować alternatywą w postaci wjazdu widokowego w górach.

 

Niezapomniany spektakl

Dla babci, która jest miłośniczką sztuki, trudno znaleźć lepszy prezent niż bilet na spektakl. Żaden film obejrzany w telewizji nie przyniesie bowiem takich emocji jak przedstawienie zobaczone na żywo w teatrze. Wyjściu do teatru towarzyszy zresztą nieopisana atmosfera, którą twoja babcia z pewnością doceni i nigdy nie zapomni.

 

Odrobina ruchu

Jeżeli twoja babcia wciąż cieszy się sprawnością ruchową i lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, złóż jej propozycję nauki gry w golfa, która na pewno ją zaciekawi. Być może twoja babcia w młodości jeździła konno – przypomnij jej jeździectwo, zabierając ją do stajni. A jeżeli seniorka chce wdrożyć się w łatwą dyscyplinę, którą będzie mogła samodzielnie praktykować w domu, poślij ją na trening nordic walkingu.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy