Minimalizm znów w modzie – białe komody jako hit sprzedaży

Minimalizm to jeden z dominujących współcześnie stylów aranżacyjnych. Co mają z nim wspólnego białe komody i dlaczego warto je kupić?

 

Styl minimalistyczny – co go definiuje?

Minimalizm wkradł się w wiele dziedzin ludzkiej działalności; jest obecny w modzie, w architekturze, w sztuce, a także w wielu innych dziedzinach życia, również w aranżacji wnętrz. Czym się charakteryzuje ten styl? Przede wszystkim czystymi, prostymi barwami, daleko posuniętą oszczędnością w stosowaniu elementów dekoracyjnych oraz eleganckimi formami, pozbawionymi wymyślnych dodatków. Istotnym elementem minimalizmu jest również nacisk kładziony na efektowny wygląd oraz jakość wykonania mebli, sprzętów i dodatków. Ponieważ przedmiotów jest mało, muszą one prezentować się jak najwspanialej. Tylko wtedy zamierzony efekt aranżacyjny zostanie spełniony.


 

Białe komody – dlaczego pasują do stylu minimalistycznego?

Minimalizm przybiera w aranżacji wnętrz rozmaite formy. Niektóre meble są jak gdybym jego znakiem rozpoznawczym. Bardzo często mówi się przecież, że taki to a taki mebel jest minimalistyczny. Zwłaszcza białe komody uchodzą za emblemat minimalizmu. Dlaczego? Po pierwsze, zawdzięczają to swojej barwie (biel to jeden z wyznaczników stylu). Po drugie natomiast – charakteryzują się na ogół eleganckimi kształtami i znakomicie prezentują się w oszczędnie zaaranżowanym otoczeniu. Komoda biała na tle białej ściany, na której wisi ciekawy obraz czy fotografia, z pewnością zrobi wrażenie. W zależności od tego, co zechcesz w niej przechowywać, możesz zdecydować się na taką z mniejszą lub większą ilością szuflad. Duże znaczenie ma również rodzaj pomieszczenia, w którym ją umieścisz. Inna nada się do salonu, inna do sypialni, a jeszcze inna okaże swoją przydatność w pokoju jadalnym. Dlatego przy wyborze komody należy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, aby podjąć jak najlepszą decyzję zakupową.


 

Komody mimo swoich niewielkich rozmiarów są bardzo pojemne, dlatego mają dużą wartość użytkową. Łatwo je przestawiać, więc nie sprawiają kłopotów w ewentualnych przemeblowaniach. W białej wersji kolorystycznej wyglądają znakomicie i nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Wszystkie te zalety stanowią o ich atrakcyjności.

 

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy