Gdzie spędzić czas z dzieckiem w Niemczech?

Chcielibyście wybrać się całą rodziną do Niemiec, ale nie orientujecie się za bardzo, które miejsca warto byłoby odwiedzić? Przychodzimy Wam z pomocą.

Niemcy są pięknym i malowniczym krajem, do którego rokrocznie przyjeżdżają turyści z całego świata. Jeśli i Wy się tam wybieracie, dobrze byłoby najpierw obmyślić szczegółowo plan podróży i zastanowić się nad miejscami, które przypadną do gustu wszystkim członkom rodziny, również tym najmłodszym. Zwłaszcza dwa zakątki zasługują na szczególną uwagę: Tropical Islands pod Berlinem oraz wioska słowiańska Ukranenland.

 

Tropical Islands – miejsce pełne przygód

Tropical Islands to połączenie rozległego kompleksu basenowego z parkiem rozrywki. Wystarczy przyjrzeć się dostępnym w internecie fotografiom tego miejsca, aby dać się urzec. Wasze dziecko z całą pewnością zareaguje entuzjazmem na widok tych wszystkich wspaniałości, których można tu uświadczyć. Krystalicznie czysta woda w obszernych zbiornikach, ślizgawki, zaaranżowany na wzór tropików krajobraz – zapierają dech w piersiach i skłaniają do zostania tu jak najdłużej. A zostać można tyle, ile się chce – wystarczy zarezerwować miejsce w lokalnych obiektach noclegowych. Tropical Islands to prawdziwa uczta dla zmysłów i niesamowita przygoda.

 

Ukranenland

Ukranenland to malownicza wioska, położona w Meklemburgii, na północ od Pasewalku. Miejscowość została zaaranżowana w taki sposób, aby do złudzenia przypominała słowiańską wioskę z X w. Ten urokliwy skansen powstał w roku 1995 w miejscu, w którym niegdyś mieściła się osada o podobnej nazwie – Ukranen. Zarówno wygląd zewnętrzny chałup, jak i ich wnętrze oraz wszystkie elementy składające się na wyposażenie mają za zadanie jak najwierniej odzwierciedlać realia życia codziennego łużyckiego ludu Ukrer, będącego jednym z plemion zachodniej słowiańszczyzny. Na terenie wioski oprócz starodawnych chat można zobaczyć miejsca kultu bóstw, rzemieślnicze warsztaty, kuźnię, tkalnię, a nawet piec do wypalania drewna.

 

Jak tam pojechać?

Do tych magicznych miejsc najszybciej dotrzesz autobusem. Warto skorzystać z usług firmy Beata Bus, która oferuje szybkie i komfortowe przewozy do Niemiec.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy