Majówka w Niemczech z dzieckiem

Tegoroczna majówka zbliża się wielkimi krokami. Zastanawialiście się już, dokąd pojechać? Jeśli nie macie jeszcze planów, weźcie koniecznie pod uwagę wyjazd do Niemiec.

Niemcy to kraj pełen rozmaitych osobliwości i atrakcji turystycznych. Nawet jeśli spędzicie tu tylko kilka dni, to i tak wyniesiecie stąd całą masę pięknych wspomnień i zapragniecie przyjechać raz jeszcze. Wiadomo jednak, że nie zdążycie odwiedzić wszystkich wartych uwagi miejsc. Dlatego należy dokonać nieuniknionej selekcji. Rodzicom, którzy chcieliby zabrać ze sobą w podróż dziecko, zalecamy udać się w okolice jeziora Bodeńskiego.

 

Jezioro Bodeńskie – miejsce pełne atrakcji

Jezioro Bodeńskie to jedno z największych jezior w Europie; leży u podnóża Alp, na styku Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Na szczególne podkreślenie zasługują wysokie walory krajobrazowe tego zakątka: rozległe połacie bujnej roślinności, porastającej góry, zbocza i doliny, stwarzają magiczną atmosferę i skłaniają do całodziennych wędrówek. W trakcie eksploracji terenu można zwiedzić miasta o dużej wartości historycznej, w których znajduje się niezliczona ilość cennych zabytków, a także malownicze wioski, rozrzucone wzdłuż brzegów okolicznych zatok. Charakterystycznym elementem tutejszego pejzażu oraz specyficznym tworem lokalnego mikroklimatu są „kwiatowe wyspy” - to położone w pewnej odległości od siebie skupiska kwiatów, które cieszą zarówno oko, jak i zmysł powonienia.

 

Punkty widokowe w okolicy Jeziora Bodeńskiego

Niemałych wrażeń estetycznych dostarczają punkty widokowe. Dlatego, planując podróż, warto tak ułożyć sobie trasę, aby zwiedzić je wszystkie. Panoramiczne widoki alpejskich gór oraz krystalicznie czystej wody z całą pewnością oczarują nie tylko Was, ale również wszystkich Waszych znajomych, którym udostępnicie zdjęcia na Facebooku.

 

Czym się wybrać?

A jak ma się sprawa z transportem? Jaka opcja będzie najbardziej opłacalna? Zdaje się, że najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem są busy do Niemiec. Firmy transportowe oferujące przewóz osób cieszą się ogromnym powodzeniem z racji korzystnej i przystępnej cenowo oferty.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy