Klasyczne meble łazienkowe - polecane kolekcje

Przyszedł czas urządzania Twojego lokum. Masz dwa wyjścia – możesz zasugerować się obowiązującą akurat modą bądź pójść w stronę sprawdzonych rozwiązań i wyposażyć się w klasyczne elementy wystroju.

Klasyka ponad modę

Choć najnowsze kolekcje i modni projektanci niezwykle nas kuszą, to nie zawsze ulegamy ich wpływom. O ile można sobie pozwolić na zakup modnej torby, zegarka czy zestawu kubków, to podjęcie decyzji o kupnie mebli do łazienki jest dużo trudniejszym zadaniem i wymaga dłuższej chwili zastanowienia. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: bo wyposażenie łazienki jest przedsięwzięciem pracochłonnym, czasochłonnym i do tego kosztownym. Gdyby ktoś chciał stale podążać za modą mieszkaniową, musiałby przeprowadzać gruntowny remont mieszkania co rok lub co dwa lata, a to byłoby zarówno nieekonomiczne, jak i totalnie sprzeczne z ekologią – bo jak można pozbyć się mebli, które jeszcze wcale nie uległy zniszczeniu i zużyciu? Zamiast więc decydować się na to, co pokazuje się na pierwszych stronach najnowszych katalogów z meblami, warto sięgnąć po albumy, w których pokazane są klasyczne meble łazienkowe i wybrać coś z ponadczasowych kolekcji.

 

Klasyczny, czyli jaki?

We wszystkich przypadkach klasyka oznacza prostotę, harmonię i zachowanie odpowiednich proporcji. W odniesieniu do mebli łazienkowych określenia „klasyczny” można używać, mając do czynienia z meblami o nieskomplikowanej konstrukcji, pozbawionych udziwnień i zbędnych dodatków, w kolorach naturalnych bądź zbliżonych do bieli (bo właśnie biel, odcienie kremowego i szarości). Takie meble pasują do każdego rodzaju wnętrza, bez względu na jego kolorystykę i styl. Do tego klasyczne meble łazienkowe doskonale komponują się ze wszystkimi rodzajami płytek ceramicznych.

 

Piękne kolekcje klasycznych mebli łazienkowych

Jeśli chodzi o kolekcje mebli do łazienki, wiele ciekawych propozycji można znaleźć w katalogu firmy Defra. Wysoka jakość wykorzystywanych materiałów oraz staranne wykonanie to gwarancja długiej żywotności mebli i zadowolenie z ich użytkowania. Druga sprawa to ich wygląd.

Z kolekcji klasycznych, które doskonale sprawdzają się w łazienkach o niewielkim metrażu, warto wyróżnić kolekcję Point. Wygodna kompaktowa forma mebli z tej kolekcji to idealne rozwiązanie dla osób, które stoją przed niełatwym zadaniem wyposażenia małej łazienki. Meble Point są różnorodne, ale wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu powierzchni. Ich prostota i funkcjonalność urzekają nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne są w trzech kolorach: bieli i dwóch odcieniach drewna (orzech rockford oraz dąb szary). Kolekcja Amura w zgrabny sposób łączy typową dla łazienki biel z eleganckim odcieniem orzecha rockford. Meble z tej kolekcji, uzupełnione stylowym uchwytem, tworzą pełen harmonii obraz, który wpasuje się do każdego wystroju.

 

Wybierając klasyczne i ponadczasowe kolekcje, możemy być pewni, że nasza łazienka nie znudzi się nam nawet po latach. Klasyczne meble łazienkowe zawsze będą dobrym tłem dla różnych dodatków, które możemy co jakiś czas zmieniać, dodając pomieszczeniu nowego charakteru.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy