Gdzie można kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty pojawiły się na rynku finansowym stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka lat temu, ale stały się już na tyle popularne, że powstają specjalne serwisy, umożliwiające ich przechowywanie, kupowanie oraz wymianę. Do takich serwisów należy właśnie platforma Luno.

 

Trochę historii

Firma Luno powstała w 2013 roku. Już we wczesnym okresie swojej działalności powołała do istnienia internetową platformę, która pozwala użytkownikom bardzo łatwo kupić, sprzedać oraz przechowywać dwie waluty cyfrowe: Bitcoin oraz Ethereum. Z biegiem czasu rosła w siłę coraz bardziej i zyskiwała popularność w wielu różnych miejscach Europy. Obecnie platforma Luno dostępna jest w ponad 40 krajach. Jej działanie nadzoruje ponad 200 ekspertów ds. technologii i finansów. Aż 1,6 mln klientów skorzystało do tej pory z usług oferowanych przez spółkę. Luno stawia sobie za cel udostępnienie cyfrowych walut każdemu, kto byłby nimi zainteresowany. Do końca roku 2025 firma zamierza zdobyć miliard klientów.

 

Kryptowaluty: czy mają przyszłość?

Przedstawiciele firmy wróżą walutom cyfrowym świetlaną przyszłość. Ich zdaniem kryptowaluty usprawnią system finansowy, przyczynią się do tego, że ludziom o wiele łatwiej będzie dokonywać operacji finansowych. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo dokonywanych przelewów. Mimo że współczesna bankowość elektroniczna wykorzystuje zaawansowane zabezpieczenia, to jednak posługiwanie się walutami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, wiąże się z o wiele mniejszym ryzykiem.

Te optymistyczne perspektywy usprawiedliwia ilość użytkowników korzystających z platformy każdego miesiąca. Obecnie jest ich ponad milion, a ta liczba wciąż rośnie, ponieważ coraz więcej osób przekonuje się do walut cyfrowych. Spółka Luno dokłada wszelkich starań, aby pozyskać jak najwięcej klientów dla swojego projektu, prowadzi m. in. działalność edukacyjną związaną z zagadnieniami dotyczącymi walut cyfrowych.

 

Dlaczego warto korzystać z walut cyfrowych?

Przede wszystkim dlatego, że jest to tańsze, szybsze i bezpieczniejsze. Za przelewy nie trzeba płacić żadnych prowizji, wirtualne pieniądze docierają do odbiorcy w ekspresowym tempie, a ponadto nikt z zewnątrz nie ma dostępu do Twoich środków (w przeciwieństwie np. do zdeponowanych w banku oszczędności). Są to korzyści niebagatelne.

 

Jeśli jesteś zainteresowany walutami cyfrowymi i chciałbyś założyć konto w serwisie Luno, wejdź tutaj: www.luno.com.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy