Sprawdzone ćwiczenia na płaski brzuch

Marzysz o szczupłym brzuchu i wymodelowanej talii? To nie takie trudne! Przedstawiamy proste ćwiczenia, które bez trudu wykonasz w domu – pierwsze efekty zauważysz już po tygodniu!

1. Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na plecach, kładąc dłonie na karku. Nogi zegnij w kolanach i unieś w taki sposób, by tworzyły kąt 90 stopni względem ud. Stopy trzymaj złączone razem. Napinając brzuch, unoś górną część pleców, odrywając łopatki i barki od podłogi. Ćwiczenie powtórz co najmniej 20 razy w 3 seriach.

 

2. Nożyce

Połóż się płasko na podłodze, układając ręce wzdłuż tułowia. Unosząc delikatnie głowę i barki, poruszaj nogami w pionie. Możesz wykonywać to ćwiczenie na zmianę z nożycami poziomymi, polegającymi na naprzemiennym krzyżowaniu uniesionych nóg.

 

3. Unoszenie kolan i miednicy

Pozostań w takiej samej pozycji jak powyżej. Podnieś nogi lekko do góry i przyciągnij kolana do klatki piersiowej, odrywając pośladki od podłoża. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz co najmniej 10 razy.

 

4. Skręty ramion w pozycji leżącej

Połóż się na plecach, układając dłonie na karku. Ugięte nogi unieś lekko do góry i rozłóż kolana na boki, pozostawiając złączone stopy. Napinając brzuch, podnieś barki i górną część pleców z podłogi. Następnie unoś naprzemiennie łokcie do przeciwległych kolan. Ćwiczenie powtórz co najmniej 10 razy w 3 seriach.

 

5. Unoszenie nóg i ramion

Leżąc na plecach, połóż wyprostowane ręce za głową. Podnoś jednocześnie ramiona i nogi w taki sposób, żeby dotknąć stóp palcami dłoni. Ćwiczenie powtórz co najmniej 10 razy.

 

Pamiętaj, żeby nie ćwiczyć mięśni brzucha codziennie: podczas wysiłku dochodzi bowiem do mikrourazów, które są naturalnym zjawiskiem, ale powodują konieczność regeneracji i odbudowania włókien mięśniowych. Zwróć uwagę na prawidłowe oddychanie: wydech powinien następować w momencie wysiłku (wykonywania określonego ruchu), zaś wydech – w chwili powracania do pozycji wyjściowej. Przed rozpoczęciem treningu wykonaj krótką rozgrzewkę (np. 5 minut marszu naprzemiennie z unoszeniem kolan i skrętami ciała). Na zakończenie warto zrobić kilka ćwiczeń rozluźniających i rozciągających, które zapobiegną zakwasom i zrelaksują ciało.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy