Wyjeżdżasz za granicę? Sprawdź, gdzie najkorzystniej wymienić walutę!

Jeśli szykujesz się do wyjazdu za granicę, nie zapomnij o wymianie waluty. Poniżej podpowiadamy, gdzie ją najkorzystniej wymienić.

Na emigracji przebywa ok. 2 mln Polaków. Znaczna część z nich regularnie przyjeżdża do Polski, co oczywiście wiąże się z koniecznością wymiany walut. Nie warto korzystać z usług pierwszego lepszego kantoru, ponieważ wiele można na tym stracić. Zwłaszcza osoby, które ze stosunkowo dużą częstotliwością przemieszczają się między dwoma różnymi krajami, powinny zadbać o to, aby wybierać rozwiązania jak najbardziej opłacalne.

 

Oszczędność pieniędzy i czasu

Wiele osób, chcąc wymienić walutę, wciąż korzysta z usług banków oraz kantorów stacjonarnych. Są to przede wszystkim osoby starsze lub w średnim wieku, które nie przekonały się do dobrodziejstw internetu. Jak się jednak okazuje, o wiele lepiej wymieniać waluty w kantorach internetowych, ponieważ oferują one o wiele niższe kursy. Ale e-kantory pozwalają zaoszczędzić nie tylko pieniądze, również czas jest istotny. Aby wymienić walutę w kantorze internetowym, wystarczy zaledwie kilka kliknięć. Nie musisz ruszać się z domu, transakcję przeprowadzisz z każdego miejsca na ziemi, w którym jest dostęp do globalnej sieci. To bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Spread walutowy w e-kantorach

E-kantory również narzucają klientowi spread walutowy, ale jest on zdecydowanie niższy. Wynosi ok. 1%, podczas gdy w kantorach stacjonarnych – 5%. Różnica jest więc dość duża, zauważa się ją zwłaszcza przy większych kwotach.

 

Rkantor.com

Jeśli przygotowujesz się do podróży za granicę i chciałbyś wymienić walutę, koniecznie skorzystaj z serwisu Rkantor.com. To jeden z najlepszych polskich kantorów internetowych, który w rankingu Forbes'a zajął pierwsze miejsce. Transakcje przeprowadzane są w tempie błyskawicznym, na realizację przelewu czeka się średnio mniej niż 10 minut. Ponadto na oficjalnej stronie kantoru można sprawdzić wiele przydatnych informacji, np. kurs korony norweskiej. Kursy są bardzo niskie, co również jest znacznym atutem. Aby wymienić walutę, nie jest Ci potrzebne konto walutowe – po zarejestrowaniu się w serwisie otrzymasz swój własny wirtualny portfel walutowy. Z całą pewnością warto skorzystać z usług tego kantoru.

 

E-kantory oferują o wiele korzystniejsze warunki niż banki oraz punkty stacjonarne. Mają niższe kursy i umożliwiają wymianę waluty w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli więc wyjeżdżasz za granicę, skorzystaj z usług e-kantoru.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy