Twenty One Pilots – amerykański duet niebawem w Polsce

Twenty One Pilots znowu w Polsce! Na kolejny koncert fani czekali od 2016 roku, kiedy to zespół zagrał na warszawskim Torwarze. Popularność wydarzenia była tak ogromna, że bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie. Kiedy i gdzie usłyszymy znowu ten wyjątkowy zespół?

Nieokreślona mieszanka

Od 2011 roku Twenty One Pilots tworzy męski duet. Wokalista i multiinstrumentalista Tyler Joseph oraz perkusista Josh Dun zaskakują utworami z pogranicza popu, elektroniki, rocka i hip-hopu. Sami muzycy twierdzą, że ich muzyka jest nie do określenia. Twenty One Pilots ma opinię jednego z najlepszych zespołów koncertowych na świecie – ich występy przepełnia energia! Już nie możemy doczekać się przyszłego roku.

Ostatni koncert w Warszawie wspominamy bardzo dobrze. Duet nie zawiódł swoich fanów, dając emocjonujące muzyczne show. Tym razem Twenty One Pilots zagra w Łodzi. Sprawdź, gdzie kupić bilety. Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 15 lutego 2019 roku.

 

Początki

Nazwa „Twenty One Pilots” pochodzi ze sztuki „Wszyscy moi synowie” Arthura Millera. Główny bohater produkował części do samolotów wojennych. Po zorientowaniu się, że niektóre części są wadliwe, ostatecznie postanowił je wysłać, przez co zginęło 21 pilotów. Tyler Joseph wyjaśnia, że nazwa grupy przypomina, aby podejmować dobre decyzje. Zespół został założony w 2009 roku przez przyjaciół ze studiów. W tym samym roku grupa sama wyprodukowała i wydała swój pierwszy album zatytułowany Twenty One Pilots. W 2011 roku zespół zmienił skład i wydał kolejną płytę: Regional At Best. Dzięki koncertom w Ohio muzycy zostali zauważeni przez wytwórnię Fueled By Ramen, co zaowocowało podpisaniem kontraktu.

 

Światowa kariera

W 2013 roku wyszła nowa płyta Vessel. Twenty One Pilots opuściło Ohio, zaczynając szeroką karierę. Ich występ na 2014 MTV Movie Awards, udział w programie Late Night with Seth Meyers czy w końcu trasy koncertowe z Fall Out Boy, Panic! At The Disco i Paramore przyniosły im międzynarodową popularność. Kolejnym przełomem okazał się singiel Stressed Out. Utwór stał się światowym hitem, a w Polsce znalazł się na pierwszym miejscu listy Airplay. Pochodzi z wydanej w 2015 roku płyty „Blurryface”, która uplasowała się na pierwszym miejscu listy Billboard.  

W maju 2016 roku zespół wyruszył w światową trasę koncertową „Emotional Roadshow”, w ramach której wystąpił między innymi na stadionie Hersheys. W tym samym roku mogliśmy słuchać na Spotify nagrania „Heathens”, stworzonego do ścieżki dźwiękowej filmu „Legion Samobójców”.

Zespół po ponad  rocznej przerwie od udzielania się w mediach powrócił, wydając cztery piosenki. „Jumpsuit”, „Nico And The Niners”, „Levitate” oraz „My Blood” są zapowiedzią nowej płyty.

5 października tego roku ukaże się piąty już album studyjny Trench. Twenty One Pilots 16 października rozpocznie światową trasę koncertową, zatytułowaną „The Bandito Tour”. Koncert w Łodzi będzie idealną okazją do posłuchania nowych singli na żywo.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy