Ekspres do kawy: co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Ekspres do kawy jest jednym z najbardziej przydatnych sprzętów AGD. W sklepach z elektroniką można znaleźć całe mnóstwo rozmaitych ekspresów. Który z nich wybrać?

Kawa z ekspresu smakuje o wiele lepiej niż ta parzona zwykłym sposobem. Ma bardziej wyrazisty smak i aromat. Ci, którzy przyzwyczaili się już do picia kawy z ekspresu, na ogół nie wyobrażają już sobie powrotu do zwykłej małej czarnej. Warto więc zaopatrzyć się w to użyteczne urządzenie, dzięki któremu każdy poranek będzie o wiele piękniejszy niż dotychczas.

 

Czym różnią się od siebie ekspresy do kawy?

Poszczególne modele dostępne w sprzedaży różnią się od siebie ceną, ciśnieniem wytwarzanym podczas parzenia, sposobem obsługi, wyglądem, a także ilością funkcji. Drogie ekspresy do kawy są wyborem najlepszym – zapewniają najwyższą jakość parzenia i nie zawodzą. Objęte są ponadto wieloletnią gwarancją, dlatego w razie jakichkolwiek usterek zawsze można zgłosić sprzęt do serwisu. Modele z wyższej półki mają też często dodatkowe funkcje, dzięki którym można wpływać na niuanse smakowe małej czarnej. Jeśli pijesz kawę codziennie, i to po kilka razy, wybór drogiego sprzętu jest najlepszą opcją. Niektóre modele kosztują nawet po kilka tysięcy złotych, ale to wydatek, który się opłaca. Elementy składające się na ich oprzyrządowanie są niezwykle odporne na zużycie.

 

Ekspresy nisko- i wysokociśnieniowe

Ekspresy do kawy można podzielić, najogólniej biorąc, na nisko- i wysokociśnieniowe. Nie wiesz, jaki ekspres wybrać? A jaką kawę pijesz? Niektóre rodzaje kawy wymagają bezwzględnie jednego bądź drugiego. Maksymalna moc zdecydowanej większości ekspresów w sklepach AGD waha się między 12 a 19 barami. Lubisz espresso? A może latte? Wybierz sprzęt, który osiąga 15 barów lub więcej.

 

Przydatne funkcje

Niektóre ekspresy do kawy wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak:

  • system podgrzewania i spieniania mleka (funkcja ta przydaje się przy parzeniu cappuccino i latte),
  • regulacja emisji pary (umożliwiająca uzyskanie mniej lub bardziej spienionego mleka),
  • blokada kapania (zapobiega powstawaniu plam w miejscu, w którym stawia się filiżankę lub kubek),
  • regulacja wysokości dysz (dzięki której możemy zaparzyć kawę w małej filiżance lub w dużym kubku, w zależności od preferencji).

 

Ekspres do kawy to sprzęt, który warto mieć w swoim domu. Dzięki niemu codzienna kawa będzie o wiele pyszniejsza. Wybór sprzętu powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami, które koniecznie należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy ekspres nie zapewni nam porządnej małej czarnej, jeśli będziemy kupować kawę niskiej jakości. Dla wszystkich posiadaczy ekspresów zalecamy kupno najlepszych produktów, takich jak np. Black Latte.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy