Czy można schudnąć, jedząc same zupy?

Jedzenie zup dietetycznych jest doskonałym sposobem na to, aby schudnąć. Ale czy dieta składająca się z samych zup nie naraża zdrowia na szwank?

Dużą popularnością cieszy się ostatnio tzw. dieta zupowa. Wylansowała ją brazylijska modelka Adriane Galisteu, która schudła podobno 9 kg w ciągu tygodnia, jedząc same zupy. W ślad za nią na „dietę zupową” przerzuciły się tysiące innych Brazylijek, gorąco zachwalając tę metodę odchudzania. Czy jednak jedzenie samych zup nie pociąga za sobą ryzyka problemów zdrowotnych? Czy taka dieta rzeczywiście przynosi efekty? O tym wszystkim piszemy poniżej.

 

Jak ugotować pożywną zupę?

Skoro już decydujemy się na jedzenie samych zup, warto dowiedzieć się paru rzeczy na temat ich gotowania. Źle ugotowana zupa będzie uboga w wartości odżywcze. A przecież zależy Ci chyba nie tylko na tym, aby schudnąć, prawda? Nie kosztem zdrowia.

Najważniejszym składnikiem zupy są warzywa oraz powstający z nich wywar. By jednak uzyskać pełnowartościowy posiłek, do zupy należy też dodać ziarna zbóż, chude mięso, nabiał i zioła. Tylko taka mieszanka zaspokoi w pełni głód. Dieta składająca się wyłącznie z bulionów warzywnych daje szereg korzyści, z których najbardziej zauważalnymi są utrata wagi oraz poprawa wyglądu skóry. Brazylijska prezenterka przekonuje wprawdzie, że dzięki zupom schudła 9 kg w zaledwie 7 dni, ale raczej nie jest to wynik osiągalny dla większości kobiet. Lepiej nastawić się na 2-3 kg tygodniowo.

 

Jakich zasad przestrzegać?

„Dieta zupowa” jest dietą dość restrykcyjną. Mając na uwadze własne zdrowie, powinnaś przestrzegać kilku zasad podczas jej stosowania.

Jedna porcja będzie zawierać ok. 150 kcal – w ciągu całego dnia należy więc zjeść 5-6 porcji. Łącznie daje to ok. 900 kcal. Taka ilość nie pokryje energetycznego zapotrzebowania organizmu, co oznacza gwałtowny spadek wagi. To opcja radykalna – dla tych, którzy chcą szybko schudnąć.

Ale jest też druga możliwość. Nie musisz ograniczać się do samych zup – wystarczy, że zastąpisz nimi jeden lub dwa posiłki w ciągu dnia. Efekt nie będzie tak błyskawiczny, ale za to z pewnością mniej szokujący dla organizmu.

 

A może chciałabyś schudnąć na inne sposoby? Na https://likeastore.com/pl/odchudzanie-to-nie-taka-straszna-rzecz/ znajdziesz wiele cennych wskazówek i porad w zakresie odchudzania.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy