Jadalnia - mieć czy nie mieć?

Urządzając mieszkanie często zadajemy sobie pytanie jaki styl wnętrzarski powinniśmy obrać aby czuć się u siebie komfortowo. Z reguły jednak popełniamy ten błąd, że skupiamy się na szczegółach designerskich zamiast skupiać się na funkcjonalności wnętrza i jego ergonomiczności.

Sercem domu jest kuchnia

A jeśli nie jest ze względu na swoją wielkość to powinien nim być stół, wokół którego zgromadzą się domownicy na rodzinnych posiłkach lub zaproszeni goście. Pozostaje jednak pytanie gdzie urządzić taką jadalnie i czy w ogóle ją urządzać?

 

Jeśli mamy miejsce

To zawsze warto. To właśnie takie miejsce powinno się w domu znajdować. Jeśli nie mamy miejsca ze względu na ograniczoną powierzchnię to oczywiście nie zrobimy nic na siłę, ale są jeszcze stoły do salonu nowoczesne i tam właśnie możemy urządzić nasz kąt jadalny. Oczywiście stół w salonie powinien być o wiele bardziej dekoracyjny i dopasowany do stylu wnętrza w którym się znajdujemy. W małej kuchni możemy wtedy spokojnie pozostać przy symbolicznym blacie.

 

Charakter stołu

Do klasycznej jadalni i salonu doskonale będzie zazwyczaj pasował stół drewniany, o nieco bardziej masywnych kształtach i klasycznej formie. No chyba, że nasze wnętrza są na tyle modernistyczne, że to one muszą zdeterminować wybrany styl - do tego rodzaju wnętrza pasować będą nowczesne stoły do salonu.

 

Kuchnia to inna bajka

Stoły kuchenne rządzą się kompletnie innymi prawami i stylistyka jaką wybierzemy powinna ściśle pasować do zaaranżowanej przez nas kuchni. Stoły kuchenne powinny mieć również swoje określone funkcjonalności.

 

Dobrze jeśli się składają

Tak. Prościej taki stół przesunąć, ale też w razie potrzeby zyskać więcej przestrzeni. Składanie nie może powodować niestabilności. Nie ma nic gorszego niż samoistnie składający się stół lub nawet chwiejący się, zwłaszcza podczas jedzenia.

 

Nie musi się brudzić

Dom jest do mieszkania, a nie do sprzątania dlaczego więc wciąż miałbyś szorować kuchenne blaty. Można zadbać aby powierzchnia stołu nie absorbowała tak łatwo zabrudzeń. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem profesjonalnego stołu cateringowego. Na dodatek ma on tą zaletę, że można go wynieść do ogrodu.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy