Buty męskie na lato

Powszechnie uważa się, że to kobiety mają odwieczny problem z wyborem odpowiedniego obuwia, a ich garderoby pękają w szwach, nie mogąc pomieścić już kolejnej pary. Mężczyźni także zmagają się z tym problemem, choć oczywiście się do tego nie przyznają.

Jakie buty najlepiej sprawdzą się latem dla mężczyzny? Wybór nie jest prosty i zależy od wielu czynników, jak chociażby przeznaczenia i osobistych upodobań. Poniżej krótka lista najpopularniejszego obuwia męskiego na każdą okazję.

Mokasyny

Ostatnimi czasy są jednym z najpopularniejszych modeli. Mają różne stopnie formalności – od tych sportowych poprzez garniturowe. W każdym wydaniu wyglądają świetnie i są eleganckim dopełnieniem każdej stylizacji. W przypadku mokasynów trzeba pamiętać tylko o jednym: bardzo nie lubią białych skarpetek.


Driving mocs

Tzw. mokasyny dla kierowców. Choć ich nazwa niewiele ma wspólnego z przeszłością modelu, ponieważ po raz pierwszy pojawiły się, gdy samochody jeszcze nie istniały. Są modelem klasycznym i uniwersalnym. Świetnie sprawdzą się w zestawie z jeansami, spodniami lnianymi lub chinosami.


Espadryle

Buty idealne na lato. Lekkie i przewiewne. Pasujące do długich jeansów i krótkich spodenek. Niestety nie są trwałe, dlatego nie warto wydawać na nie dużo pieniędzy – są one zakupem na jeden sezon.


Klasyczne tenisówki i buty sportowe

Tenisówki stały się ostatnio bardzo modne i są absolutnym must have każdego mężczyzny. Na rynku można znaleźć wiele kolorów i wzorów tenisówek i dopasować je do swojej garderoby. Obok tenisówek oczywiście musi znaleźć się miejsce dla obuwia sportowego. W tym przypadku trwa mała wojna między zwolennikami najpopularniejszych marek i modeli, dlatego wybór zależy od osobistych upodobań każdego mężczyzny.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy