Stół czy biurko?

Nie chodzi tu tylko o liczbę kątów i boki, ale o to że wybierając stoły kuchenne czy stoły do salonu musimy dokładnie wiedzieć o co nam chodzi. Jeśli bowiem naszego wyboru nie przemyślimy mebel ten może stać się wyłącznie zawalidrogą.

Sprawa wydaje się oczywista - stół służy do jedzenia. To fakt, ale trzeba uwzględnić również to ile osób przy nim zasiada i przy jakich okazjach.

Małe mieszkanie

Jeśli mamy naprawdę małe mieszkanko musimy przeanalizować czy tak naprawdę stół jest nam potrzebny. Może wystarczy zaopatrzyć się w skromną ławę, a w kuchni właściwie zaplanować blat. Możemy także kupić biurka nowoczesne, które będą pełniły również funkcję stołu.

Z drugiej strony stół w małym mieszkaniu może pełnić różnorakie funkcje i służyć dzieciom do odrabiania lekcji aż po ustawianie torów wyścigowych. Jeśli boimy się zagracenia przestrzeni pamiętajmy że istnieją też stoły składane, których wielkość może dość swobodnie modyfikować lub nawet pozbyć się ich całkowicie wpychając w przestrzeń za kanapą.

Nie tylko stoły do kuchni

Pamiętajmy, że takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w kuchni ale i w salonie. Stół jest rozkładany tylko w razie potrzeby i może być pięknie udekorowany np. na wigilię lub rodzinne uroczystości. Na co dzień zaś nie ma go w ogóle. Jeśli w tej sytuacji jakość mebli turystycznych Cię przeraża to postaw na meble cateringowe. Te chociaż droższe na pewno pozytywnie zaskoczą Cię jakością i funkcjonalnością.

Większy rozmach

Pozwala na więcej stoły do salonu to obecnie prawdziwe perełki meblarstwa. Jeżeli nie brakuje nam przestrzeni możemy sobie pozwolić na wiele. Drewno to styl klasyczny, który wielu wybiera jako wariant najbardziej klasyczny. Jednak tak naprawdę nie ma sensu bać się szkła czy tworzyw sztucznych jeśli tylko są zrobione ze smakiem i prezentują dobrą jakość wykonania. Wybierając przykładowo stoły szklane będzie nam łatwiej bawić się grą świateł.

Marzy mi się jadalnia

Oczywiście z prawdziwego zdarzenia. Nic prostszego. Obecnie stoły do kuchni dają wiele możliwości stworzenia ciekawych aranżacji na temat jadalni nawet w stosunkowo małej przestrzeni.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy