Przeszczep włosów – sposób na kompleksy

Wielu mężczyzn narzeka na problemy z łysieniem, które odbierają im pewność siebie. Większość panów czuje się mniej atrakcyjnie, szczególnie, jeśli utrata włosów jest widoczna gołym okiem.

Niektórzy zmagają się z łysieniem o podłożu genetycznym, a u innych osób przyczyna tkwi w aktualnym stanie zdrowia. Na szczęście w dzisiejszych czasach można skutecznie przywrócić fryzurze odpowiednią formę, decydując się na profesjonalny zabieg przeszczepu włosów. Dla wielu osób jest to jedyne rozwiązanie, aby zapomnieć o dotychczasowych kompleksach i cieszyć się pełnią życia.

 

Jak zatrzymać młodość?

Gęste włosy i bujna fryzura kojarzą się przede wszystkim z młodością. Nic dziwnego, że panowie odkrywający na swojej głowie pierwsze objawy łysienia czują nieubłagany upływ czasu. Łysiejące placki nikomu nie dodają uroku, jednoznacznie kojarząc się ze starością. Tymczasem warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach coraz młodsi panowie przyznają się do problemów z nadmierną utratą włosów. Niektórzy mają charakterystyczne zakola jeszcze przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Zazwyczaj jest to przypadłość znamienna dla mężczyzn posiadających kręcone włosy, jednakże nie jest to regułą. Nie da się ukryć, że przywrócenie włosom gęstości i przykrycie łysych placków bardzo pozytywnie odbija się na wyglądzie mężczyzny. Odrastająca czupryna jest równoznaczna z odzyskaną młodością. Dzięki włosom nawet starsi panowie wciąż wyglądają bardzo atrakcyjnie, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. Chociażby z tych względów warto zdecydować się na zabieg transplantacji – tym bardziej, że jest on bezpieczny dla zdrowia i jednocześnie bardzo efektywny.

 

Zabieg dostosowany do indywidualnych oczekiwań

Dzięki nowoczesnej technologii chirurdzy są w stanie w precyzyjny sposób przeszczepić włosy na wybrane obszary głowy, zgodnie z założeniami pacjenta. Ważne jest, aby prawidłowo rozmieścić przeszczepy, pamiętając o konieczności wypełnienia łysych obszarów. Chirurg zapewnia pacjentowi odpowiednie dopasowanie transplantowanych włosów pod kątem barwy oraz ogólnej charakterystyki. Ważna jest także wielkość łysiny – w przypadku większych obszarów pozbawionych owłosienia zazwyczaj konieczne jest wielokrotne powtarzanie zabiegu. W niektórych sytuacjach zadowalające efekty są widoczne już po pierwszym przeszczepie. Nie należy jednak na nim poprzestawać – dzięki powtórnym zabiegom można dodatkowo zagęścić włosy, zapewniając im bardziej naturalny wygląd. Obecnie nie trzeba obawiać się widocznych blizn – najczęściej na głowie pacjenta pozostają mikroblizny, które zostają skutecznie przykryte przez włosy.

 

Czy warto skorzystać z usług chirurga?

Częstą obawą wśród panów zainteresowanych przeszczepem włosów jest bolesność zabiegu lub niesatysfakcjonująca skuteczność. W rzeczywistości zabieg zazwyczaj odbywa się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, które zapewnia pacjentom maksymalne poczucie komfortu. Ewentualny ból może być związany z samym nakłuciem, ale na pewno nie stanie się większym problemem. Jeśli chodzi o okres rekonwalescencji, nowoczesne kliniki włosów zapewniają wsparcie na każdym etapie leczenia. Chirurg przepisuje konkretne medykamenty, dzięki którym można przyspieszyć proces gojenia się. Pierwsze włoski wyrastają już po paru lub parunastu tygodniach – w zależności od specyfiki włosa oraz obszaru łysienia. Po pół roku nowa fryzura jest wyraźnie dostrzegalna, maskując dotychczasową łysinę. Przeszczep włosów sprawdzi się w przypadku najróżniejszych rodzajów łysienia. Zarówno osoby zmagające się z łysieniem plackowatym, jak i panowie posiadający wyraźnie zarysowane zakola, mogą liczyć na efektywność omawianego zabiegu.

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej mężczyźni nie muszą zmagać się z kompleksami dotyczącymi utraty włosów. Obecnie w szybkim czasie można przywrócić dawną fryzurę, zapewniając sobie młody i atrakcyjny wygląd. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków zapisuje się na zabieg przeszczepienia włosów, przekonując się o jego efektywności oraz całkowitym bezpieczeństwie dla pacjenta.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy