ZAKŁADASZ WŁASNE BIURO? PODPOWIEMY CI, JAK JE WYPOSAŻYĆ!

Po wielu staraniach wreszcie udało Ci się znaleźć lokal na wymarzone od lat biuro? Gratulacje! To naprawdę duży sukces. Zanim jednak zaczniesz realizować pierwsze projekty i zlecenia, czeka Cię jeszcze wyposażenie biura, które niekiedy bywa równie kłopotliwe, co wynajem pomieszczenia.

Nie ma jednak powodów do paniki! Z naszymi wskazówkami z łatwością poradzisz sobie z umeblowaniem biura.

Pomieszczenia biurowe

Serce Twojego biura to właśnie ta część lokalu i przede wszystkim na niej powinieneś skupić swoją uwagę. Oczywiście zależnie od wielkości Twojego biura i specyfiki pracy potrzebne Ci będą inne sprzęty i meble. Jeśli w biurze swojej firmy będziesz przyjmował klientów, to koniecznie zadbaj o elegancki i przyjazny wygląd pomieszczenia. Klient nie będzie się czuł swobodnie w zagraconym gabinecie. Podstawą będą funkcjonalne biurka, które ułatwią pracę Twoim pracownikom oraz wygodne krzesła. Do tego konieczne będą urządzenia elektroniczne, bez których żadne dzisiejsze biuro nie może się obejść (komputery, kserokopiarki, niszczarki). Nie zapomnij o dystrybutorze wody przeznaczonym wyłącznie dla klientów. Odpowiednie ugoszczenie klienta, to duży krok w stronę przyszłej współpracy.

Jeśli Twoje biuro nastawione będzie na kontakt z klientem na odległość, to możesz sobie pozwolić na trochę większą swobodę w aranżacji wnętrza. Ważne będą przede wszystkim sprzęty niezbędne dla Twoich pracowników. Przydatne okażą się tablice korkowe lub suchościeralne, na których znajdą się informacje pomocne w pracy. Nie obejdziesz się również bez regałów na dokumenty. Niezbędne będą również wygodne i przestronne stanowiska pracy, przy których każdy będzie się czuł swobodnie. Pracownik, który jest zadowolony ze standardów lokalu, jest bardziej efektywny.

 

Gabinet szefa (czyli Twój) powinien przede wszystkim spełniać Twoje wymagania i potrzeby. Wygodne biurko i fotel, porządny komputer i organizery pozwolą Ci skutecznie nadzorować postępy w pracy oraz zarządzać zadaniami. Jeśli pozwalają na to finanse oraz przestrzeń, to zainwestuj w sofy i stolik do kawy. Przydadzą Ci się podczas spotkań z inwestorami lub pracownikami. Zainwestuj też w monitoring, do którego będziesz miał dostęp w swoim komputerze.

 

Pomieszczenia socjalne

 

Dzisiejsza nowoczesna firma nie może funkcjonować bez pomieszczeń socjalnych, do których będą mieli dostęp pracownicy w czasie przerwy. Przede wszystkim chodzi tu o kuchnię, w której można przygotować posiłek lub kawę czy herbatę. Nie obejdzie się bez mebli kuchennych, lodówki, zlewozmywaka (a także zmywarki), mikrofali i czajnika. Do tego dodaj szklanki, kubki, sztućce i talerze. Twoi pracownicy na pewno docenią też ekspres do kawy.

 

Nową modą w biurach XXI wieku są pokoje do gier i zabaw. Są znakomitym sposobem na relaks i integrację w firmie. Wspólna gra na konsoli czy w piłkarzyki nie tylko wzbudzi w nich zdrową rywalizację, ale też pozwoli zacieśnić więzy. A kluczem do sukcesu są prawidłowe relacje między pracownikami. Dzięki pomieszczeniu do rozrywek zyskasz nie tylko miano troskliwego szefa, ale też zgrany i oddany zespół.

 

Łazienki

 

Żadne biuro nie może funkcjonować bez zadbanej łazienki, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale również przyjazna. Dobrze, gdy osobną łazienkę będziesz mieć dla klientów, a osobną dla pracowników oraz podzielisz je na damskie i męskie. Jeśli wielkość Twojego lokalu Ci na to nie pozwala, to musisz zadbać o najwyższy komfort tegoż pomieszczenia. Decyduj się na urządzenia sanitarne od polecanych producentów i zatrudnij ekipę sprzątającą, która co godzinę będzie sprawdzać stan czystości.

 

Poza urządzeniami sanitarnymi potrzebne będą akcesoria dodatkowe, takie tak dozowniki do mydła czy pojemniki na ręczniki (lub suszarki do rąk). Wybieraj mydła o łagodnym odczynie, które nie będą podrażniały rąk. Dodaj to tego duże lustro oraz kosz na śmieci. Przydatny będzie również automatyczny odświeżacz powietrza. W ten sposób łazienka w Twojej firmie zawsze będzie świeża i przyjazna dla odwiedzających.

 

Artykuł napisany we współpracy z http://www.eurohigiena.pl/.

 
Livemag.pl | Magazyn lifestylowy