Wypadające włosy - ostateczne rozwiązanie

Wypadanie włosów to ogromny problem, który co roku dotyka tysięcy mężczyzn i dziesiątki kobiet. Najczęściej jednak tym na to schorzenie cierpią mężczyźni.

Wypadanie włosów u mężczyzn, jak i u kobiet może być po prostu dziedziczne, ale nie jest to często spotykane. U mężczyzn włosy wypadają również przez jeden z elementów testosteronu. Jednakże zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety łysienie i wypadanie włosów jest bardzo krępujące i niekomfortowe. To nie jest niestety coś, na co zawsze można mieć wpływ, chociaż oczywiście można wierzyć w suplementy czy diety hamujące wypadanie włosów. Niestety, ale na wypadające włosy nie ma jeszcze skutecznego lekarstwa, chociaż z punktu widzenia medycyny można zrobić wiele, żeby ten proces zahamować. Jeśli na głowie pojawiają się pierwsze miejsca pozbawione owłosienia, najlepiej zacząć działać od razu, ale w sposób, który naprawdę pomoże pozbyć się tego krępującego problemu. Mowa oczywiście o zabiegu przeszczepu włosów polegającym na przeniesieniu części włosów z fragmentu głowy, na którym tych włosów nie brakuje, w miejsce, gdzie już ich nie ma. Z powyższego tekstu mogłoby się wydawać, że taki przeszczep włosów to nic trudnego. W rzeczywistości jednak to bardzo zaawansowany technologicznie zabieg, który dla pacjenta jest zupełnie bezpieczny. Wymaga on doskonałej precyzji lekarzy go wykonujących, ale nie niesie za sobą żadnego zagrożenia dla poddających się mu osób.

Jeżeli decydujecie się za wykonanie przeszczepienia włosów, to bardzo istotne jest wykonanie takiego zabiegu w profesjonalnej klinice zajmującej się medycyną estetyczną. To nie może być zwykły pokój zabiegowy, w którym nieznany z nazwiska lekarz przeprowadzi taki zabieg. Warto naprawdę dobrze poszukać i zainwestować pieniądze w klinikę cieszącą się renomą i uznaniem w świecie zarówno medycznym, jak i medycyny estetycznej. Profesjonalna klinika przeszczepu włosów gwarantuje idealne warunki higieniczne przeprowadzanego zabiegu oraz opiekę doświadczonego anestezjologa, pomimo że przy tym zabiegu wykonuje się jedynie znieczulenie miejscowe. Zaplecze sanitarne to również bardzo ważny argument, dla którego warto zdecydować się na renomowaną klinikę. Można by tak długo wymieniać walory i argumenty przemawiające za wyborem kliniki na najwyższym poziomie. Ale najważniejszym kryterium wyboru powinno być oczywiście uznanie i reputacja lekarzy wykonujących zabieg. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jacy lekarze pracują w danej klinice i na to, co się o nich mówi czy pisze. Bo dzisiaj renomę i reputację ma się oczywiście w Internecie.

Każda profesjonalna i renomowana klinika przeszczepu włosów równie profesjonalnie ceni swoje usługi. Dlatego, jeśli zależy Wam na jakości wykonanego zabiegu, a przede wszystkim na jego skuteczności, to koniecznie trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od rozległości łysiny. Rodzaj łysiny i wartość przeszczepu przeważnie przelicza się z punktów, czyli miejsc, w które należy przeszczepić zdrowe komórki. Przy dużej łysinie i naprawdę dobrej klinice cena przeszczepu może być równa cenie dobrego samochodu i to nowego, prosto z salonu. Jeśli jednak kogoś stać na taki zabieg, to na pewno nie warto na nim oszczędzać, bo cena w tym wypadku akurat świadczy zdecydowanie o jakości wykonania całego zabiegu oraz wszystkiego, co się wiąże z jego przygotowaniem. Od razu też trzeba dodać, że takich klinik, którym warto zapłacić krocie za zabieg, jest do policzenia na palcach obu rąk i to mówiąc o zasięgu całej Polski. Najlepsze kliniki mieszczą się w większości w Warszawie, ale pojedyncze można znaleźć również w innych dużych polskich aglomeracjach. Jeśli ktoś jest już naprawdę wymagający i chciałby znaleźć się w najlepszych rękach, to zawsze może zdecydować się na przeszczepienie włosów w którejś z najlepszych klinik w Europie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że cena zabiegu będzie kilkukrotnie wyższa i do zapłacenia w europejskiej walucie, a nie w Polskich Złotych. Akurat w tym wypadku komfort wynikający z posiadania bujnej czupryny jest naprawdę bezcenny.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy