Inteligentna kuchnia zarządzana na pilota – futurystyczne rozwiązanie

Piloty zdalnego sterowania znacznie ułatwiają pracę i funkcjonowanie w kuchni. Można nimi wyłączyć bądź ściemnić oświetlenie, otworzyć ciężkie szafki lub przykręcić palnik pod garnkiem. Nowoczesne technologie idą w parze z wygodą.

System szafek otwieranych i zamykanych na pilota

Urządzanie kuchni zgodnie z indywidualnym gustem i nowoczesną technologią nigdy nie było takie proste. Bezdotykowe systemy podnoszenia i opuszczania kuchennych frontów uproszczą życie każdemu, nie tylko miłośnikowi gadżetów. Warto zamontować szafki na podnośnik przy drewnianych, cięższych frontach, których otwieranie sprawia trudność. System zaleca się przy wadze frontów do 14 kg. Pracuje płynnie, dość cicho, zamyka szafki delikatnie i bezpiecznie - kontakt z przeszkodą skutkuje zmianą kierunku pracy. Pozwala to wyeliminować przykre i bolesne wypadki w kuchni. Praktycznego, niewielkiego pilota można wygodnie przymocować do boku jednej z szafek, aby zawsze był pod ręką.

 

Oświetlenie na pilota

Już nie tylko dźwięk kuchennego telewizora można regulować pilotem. Świetnie sprawdzi się również zdalnie sterowany system innowacyjnego oświetlenia. Można zamontować częściowo ręcznie wyłączane światełka, np. bezpośrednio nad blatami i częściowo wyłączane poręcznym pilotem - chociażby górne oświetlenie, które często zapomina się wyłączyć. Większym wydatkiem będzie obsługiwanie pilotem wszystkich źródeł światła w kuchni.

 

Czy sprzętem AGD też można sterować zdalnie?

Sześciopalnikowa kuchnia gazowa z dołączonym do niej pilotem zdalnego sterowania nie powinna już nikogo dziwić w inteligentnej kuchni XXI wieku. Jednym kliknięciem można wyłączyć z innego pomieszczenia palnik pod głośno gwiżdżącym czajnikiem albo podkręcić gaz pod zbyt słabo gotującą się wodą. Oszczędza to czas i jest bardzo wygodne.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy