Boże Narodzenie w Zakopanem, czyli święta poza domem

Masz już dość corocznych przedświątecznych przygotowań? Jesteś zmęczona sprzątaniem i dekorowaniem domu oraz długimi godzinami w kuchni spędzonymi na lepieniu pierogów, gotowaniu kapusty i przygotowywaniu świątecznych wypieków?

W tym roku chciałabyś wreszcie poczuć, że Boże Narodzenie to czas odpoczynku i wyjątkowych chwil spędzonych z rodziną? Zaplanuj Boże Narodzenie w Zakopanem.

 

Świąteczny odpoczynek

Święta poza domem to okazja do tego, aby zapomnieć o codziennych obowiązkach i w pełni poświęcić się bliskim. Można porzucić myśli o przedświątecznych przygotowaniach, szale zakupów oraz wyzbyć się stresu. To szansa na to, żeby uspokoić skołatane codziennymi obowiązkami nerwy i naładować siły na kolejny rok.

Wyobraź sobie, jak siedzisz z rodziną przy świątecznym, suto zastawionym stole: barszcz z uszkami z nadzieniem grzybowym, pieczony pstrąg, kapusta z grochem, domowe wypieki i słodkości. Jesteś zrelaksowana i wypoczęta, ponieważ poprzedniego wieczoru nie pracowałaś do późna w kuchni. Przed kolacją wigilijną zdążyłaś wykonać staranny makijaż i fryzurę, wyprasowałaś sukienkę i wyglądasz tak, jak zawsze chciałaś wyglądać podczas kolacji wigilijnej. Po kolacji wspólnie z rodziną śpiewasz kolędy – w tle przygrywa kapela góralska. Później wszyscy razem idziecie na pasterkę. Jeśli zdecydujesz się spędzić Święta Bożego Narodzenia poza domem, ta wizja może się urzeczywistnić.

 

W którym kierunku wyjechać?

Najpopularniejsze są polskie góry – nie ma przecież nic bardziej magicznego niż Wigilia spędzona w otoczeniu oprószonych śniegiem górskich szczytów, z góralską muzyką w tle i regionalnymi potrawami kuchni podhalańskiej na stole. Rodzinny wyjazd na święta do Zakopanego może okazać się najbardziej magicznym czasem w całym roku.

W hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym – to już zależy od ciebie. Nie da się jednak ukryć, że każde z tych miejsc charakteryzują inne zwyczaje. Kiedy w gospodarstwie agroturystycznym najprawdopodobniej będziesz mogła zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do świąt w tradycyjnej rodzinie góralskiej, w pensjonacie poczujesz magię świąt za sprawą rodzinnej atmosfery, w hotelu natomiast będziesz jednym z wielu gości, tym samym cały swój czas będziesz mogła poświęcić rodzinie.

 

Dlaczego Zakopane?

Zakopane to zimowa stolica Polski. Miasto z tradycją, w którym na turystów czeka wiele atrakcji. Miłośnicy zimowych sportów mogą skorzystać z okolicznych wyciągów narciarskich, pozjeżdżać na snowboardzie czy wybrać się na jedno ze zlokalizowanych w Zakopanem lodowisk. Można tu również odnaleźć pyszną kuchnię regionalną, posłuchać góralskich kapel czy wziąć udział w śnieżnym kuligu, zakończonym biesiadą przy ognisku i ucztą złożoną z lokalnych przysmaków.

Jeśli chcesz poczuć magię Bożego Narodzenia, a przy tym zapomnieć o troskach i poświęcić całą uwagę rodzinie, zaplanuj święta w Zakopanem już dziś. 

http://www.visitzakopane.pl/ 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy