O miłości … psychologicznie. Rozgryź uczucia!

Wydaje się, że o miłości napisano już wszystko. Ta tematyka zajmuje poetów, dramaturgów i powieściopisarzy.

O miłości nakręcono tysiące filmów, wystawiono dziesiątki spektakli teatralnych, napisano mnóstwo oper. Jednak gdy nas samych ogarnia to uczucie, powtarzamy za Sokratesem: „Wiem, że nic nie wiem”. A bardzo chcielibyśmy je zrozumieć, w czym starają się nam pomóc rzesze psychologów i socjologów.  Co więc przeczytać, by zrozumieć, czym jest miłość?

Przy pomocy księgarni internetowej livro.pl przygotowaliśmy zestawienie kilku książek o miłości. Więcej pozycji wydawniczych znaleźć można na  http://livro.pl/ksiazki/psychologia-i-pedagogika.html.

 

Alfabet miłości. Renata Mazurowska i Bogdan  Wojciszke

Autorzy tej książki stawiają pytania, które są nieobce nam wszystkim. Czym jest miłość? Czy mamy na nią wpływ? Czy ma sens? Czy - tak jak w biblijnym Hymnie o miłości -  „cierpliwa jest, łaskawa jest? (...) nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą”? Na wszystkie te pytania autorzy starają się udzielić satysfakcjonujących i bogatych merytorycznie odpowiedzi, które pobudzają do myślenia  i wyjaśniają skomplikowane tajniki uczucia. Poza tym Czytelnicy otrzymują wiele praktycznych wskazówek, jak pracować nad sobą i nad związkiem, by miłość nie wygasła.

 

Miłość. Kocha, lubi, szanuje – Katarzyna Lorecka

Ile razy zdarzyło ci się zrywać kolejne płatki stokrotki czy rumianku, powtarzając przy tym prostą wyliczankę: „kocha, lubi, szanuje …”, tyle razy zdawałeś się na przypadek. W książce Katarzyny Loreckiej otrzymasz natomiast solidną wiedzę psychologiczną. Autorka nie poprzestaje na teoretycznych rozważaniach. Udostępnia też wiele ćwiczeń, które są pomocne w poznawaniu siebie samego oraz partnera/partnerki. Chcesz pracować nad swoim związkiem, dbać o jego rozwój, czerpać inspiracje, utrzymywać ogień miłości na wysokim poziomie? Zapoznaj się z tą książką, napisaną z pasją i wiarą, że każdy może dążyć do samodoskonalenia i doskonalenia swego związku.

 

Marsjanie i Wenusjanki w sypialni – John Gray

Wiemy już z pierwszej książki Johna Gray’a, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. „Marsjanie i Wenusjanki w sypialni” to kontynuacja pierwszego bestsellera. Autor – jako doświadczony terapeuta rodzinny i małżeński - dzieli się z czytelnikami swoją rozległą wiedzą; tłumaczy, jak różnice między pragninami erotycznymi kobiet a takimiż pragnieniami mężczyzn wykorzystać w celu obopólnej korzyści, tak by stworzyć piękny i trwały romantyczny związek.

 

Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary - David Buss

W tytule zawarte jest pytanie, na które chcielibyśmy znać odpowiedź. Autor na podstawie obserwacji różnych gatunków zwierząt i badań ponad 10 tysięcy ludzi z różnych kultur omawia źródła zachowań partnerskich, przyczyny konfliktów w parach, powody zdrad itp. Jeśli chcesz wiedzieć, na ile umysł wpływa na ciało i odwrotnie, a także co zdecydowało, że z tą a nie inną osobą jesteś w związku, zapoznaj się z tą lekturą.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy