Motoryzacja – hobby i życie

Motoryzacja jest bardzo szeroką dziedziną, obejmującą swoim zakresem wszelkie zagadnienia związane z samochodami oraz motocyklami. Jej miłośnicy upatrują w niej nie tylko hobby, ale również pewien istotny element życia.

Dla wielu osób, np. dla kierowców rajdowych, motoryzacja staje się źródłem utrzymania, dla innych – pasją życiową i sposobem na podwyższenie adrenaliny we krwi.

 

Samochody sportowe, czyli ekstremalna przejażdżka dla wielbicieli motoryzacji

Każdy wielbiciel motoryzacji marzy o samochodzie rozwijającym zawrotną prędkość i przejażdżce po torze wyścigowym. Marzenie to może zostać spełnione w bardzo prosty sposób – wystarczy stać się posiadaczem vouchera na przejazd samochodem rajdowym. Uczestnik przejażdżki może wcielić się w rolę kierowcy jednego z prestiżowych samochodów sportowych lub zostać pasażerem, który zasiądzie u boku profesjonalisty w zakresie jazdy rajdowej. Jednymi z najczęściej wybieranych rajdowych aut, cieszących się znaczącą popularnością wśród fanów motoryzacji, są: Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo, Porsche, Nissan GTR oraz Audi R8. Na specjalnych torach wyścigowych kierowcy mogą również nauczyć się driftingu, nazywanego inaczej „jazdą na krawędzi”, który dostarcza niesamowitych i niezapomnianych wrażeń. Technika ta polega na wprowadzeniu pojazdu w kontrolowany poślizg.

 

Realizacja marzenia o przejażdżce sportowym autem

Voucher na przejażdżkę sportowym samochodem jest doskonałym prezentem dla każdego miłośnika motoryzacji. Przejazd odbywa się na specjalnie przygotowanych torach wyścigowych. Niektóre z nich są wyposażane w różne atrakcje, np. automatyczne systemy nawadniające i kurtyny wodne, które pozorują przeszkody napotykane na prawdziwej drodze. Podstawowym wymogiem, który musisz spełnić, jeśli chcesz wziąć udział w przejażdżce pojazdem rajdowym w charakterze kierowcy, jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Czas trwania jazdy uzależniony jest od indywidualnych umiejętności kierowcy oraz od ilości okrążeń zamówionych przy rezerwacji vouchera. Idealną opcją dla osób bez uprawnienia do kierowania pojazdem lub początkujących kierowców jest przejazd z zawodowym kierowcą rajdowym. Taka przejażdżka to porządny zastrzyk adrenaliny. Zajmując miejsce tuż obok profesjonalisty, możesz dokładnie przyjrzeć się jego manewrom oraz poznać maksymalne możliwości rajdowego auta. 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy