Jak wybierać dzieła sztuki, aby na nich zarobić?

Dzieła sztuki są wspaniałą inwestycją, dzięki której można zarobić całkiem niezłe pieniądze. Aby nabyć wartościowe z estetycznego punktu widzenia obrazy lub rzeźby, wcale nie trzeba dysponować nie wiadomo jak znacznymi sumami.

Odwiedzając dom aukcyjny, należy pamiętać o tym, aby wszystkie transakcje dokonywać bez zbędnego pośpiechu, który, jak powszechnie wiadomo, jest najgorszym możliwym doradcą. Zakupów należy dokonywać w sposób bardzo przemyślany i, co najważniejsze, należy kupować tylko to, co rzeczywiście nam się podoba. Jak pokazują najnowsze wyniki badań, klientami profesjonalnych domów aukcyjnych czy galerii są coraz częściej przedstawiciele klasy średniej, którzy chcieliby mieć w swoim domu "kawałek" dobrej sztuk lub po prostu nabyć takie arcydzieła, na których można zarobić bardzo duże pieniądze. Zakup świetnego obrazu lub oryginalnej rzeźby to trwała i pewna lokata kapitału.


Tylko dobrze przemyślane inwestycje

Według bardzo wielu specjalistów z branży finansowej to właśnie inwestycje w dzieła sztuki są najbezpieczniejszą i najkorzystniejszą formą inwestycji własnych oszczędności. Inwestycje tego typu w żadnym stopniu nie zależą od doraźnych wydarzeń politycznych, a tym bardziej gospodarczych. Specjaliści radzą, aby w dzieła sztuki inwestować od kilku do kilkunastu procent swoich inwestycji. Pamiętać należy jednak o tym, że aby wygrane aukcje malarstwa nam się zwróciły z dużym zyskiem, trzeba będzie poczekać nawet kilka lat.

Warto wspomnieć również i o tym, że aukcje sztuki to nie tylko bezpieczna i opłacalna lokata pieniężna, ale także prawdziwa uczta dla zmysłów i niekiedy wspaniała przygoda, którą będziemy wspominać przez wiele długich lat. Bardzo wielu inwestorów słusznie twierdzi, że sztukę powinno zaliczać się w pierwszej kolejności do klasy aktywów emocjonalnych. Przed dokonaniem transakcji warto jednak dokładnie się na nią przygotować, aby nie stała się ona dla nas wielkim rozczarowaniem. W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie prześledzić cały rynek.


Aukcje sztuki nie tylko dla ekspertów

Dzieła malarskie to wspaniała inwestycja nie tylko dla ekspertów z tej branży, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z dziełami sztuki. Ci, którzy nie czują się jeszcze na siłach, aby samodzielnie dokonywać zakupów, mogą skorzystać z profesjonalnych porad. Na naszym rynku jest bardzo wielu ekspertów, którzy oferują swoim klientom fachowe konsultacje. Współczesne placówki aukcyjne oraz galerie mają do zaoferowania bardzo wiele dzieł sztuki, dlatego też nawet najwięksi inwestorzy mogą być bardzo zagubieni. Pamiętać należy również i o tym, że jeżeli jedna inwestycja zakończy się fiaskiem, to nie można się załamywać.

Droga do nabycia, a tym bardziej do sprzedania z zyskiem wspaniałego dzieła sztuki wcale wcale nie musi być długa i wyboista. Przed odwiedzeniem domu aukcyjnego warto wzbogacić swoją wiedzę, dzięki czemu aukcje malarstwa będą dla nas o wiele mniej stresujące. Zwiększymy w ten sposób swoje szanse na udane inwestycje. Rozsądnie jest na samym początku skupić się wyłącznie na jednym rodzaju sztuki.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy