Olejki do brody – jakie substancje naturalne posiadają

Broda i fryzura świadczą o mężczyźnie. Mężczyzna z zadbanymi włosami jawi się jako bardziej atrakcyjny. W pielęgnacji włosów i brody pomagają mu kosmetyki, a największe cuda potrafi zdziałać olejek do brody. Każdy brodaty mężczyzna powinien się z nim zapoznać i go polubić.

Olejek do brody – co to jest i jakie ma właściwości?

Olejek do brody to kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji włosów. Stosuje się go przede wszystkim do pielęgnacji brody, choć niekiedy również do pielęgnacji fryzury. Olejki do brody odznaczają się niemal cudotwórczymi właściwościami dla włosów. Po pierwsze, oczyszczają oraz izolują zarost od zanieczyszczeń. Po drugie, odżywiają go, dostarczając mu witamin i zdrowych substancji. Po trzecie, nawilżają i sprawiają, że włosy stają się gładsze i milsze w dotyku, a przy okazji lepiej wyglądają. Po czwarte, są przyjemne w zapachu.

 

Olejek do brody – z czego się składa?

Olejki do brody składają się z bardzo cennych dla skóry i włosów składników. Oprócz kompleksu witamin A, B, C, D i zwłaszcza witaminy E, słynącej z właściwości nawilżających, w ich składzie zawiera się szereg różnych olejków: olej arganowy, olej jojoba, olej z migdałów, olej z pestek moreli i olej kokosowy. W kosmetykach do brody występują również takie olejki jak: olej rycynowy, sojowy, konopny, słonecznikowy, krokoszowy i olej z pestek winogron. Wszystkie oleje silnie nawilżają oraz oczyszczają i odżywiają.

 

Olejki eteryczne – podstawa olejku do brody!

Olejki do brody przypominają perfumy, a nawet afrodyzjaki. Oczywiście chodzi o ich obłędny zapach, ale także o skład. Podobnie jak perfumy, olejek do brody składa się z bazy, dodatkowych składników aktywnych i substancji zapachowych. Rolę tych ostatnich odgrywają olejki eteryczne pochodzenia roślinnego. Na podstawie kryterium zapachu wyróżnia się olejki kwiatowe, owocowe oraz drzewne. Kwiatowy zapach nadają róża, pelargonia i lawenda, owocowy - pomarańcze, bergamotki, cytryny, limonki i grejpfruty,  a drzewny - cedr, paczula, żywica i drewno sandałowe.

 

Przegląd olejków do brody

Olejki do brody są wykorzystywane m. in. w zakładach barberskich, salonach fryzjerskich, powszechnych drogeriach oraz specjalnych sklepach zajmujących się sprzedażą produktów dla brodaczy (olejki do brody w beardman.pl). Najpopularniejszą marką na rynku olejków do brody jest Apothecary 87 - marka stworzona przez barmana, który zapragnął stworzyć kosmetyki o zapachu prawdziwie męskim. Dość znana i lubiana marka olejków do brody to również Captain Fawcett; jej kosmetyki tworzy się na bazie receptur popularnego kapitana Peadboya Fawcetta. Inna popularna marka zajmująca się produkcją olejków do bród to Percy Nobleman.

 

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy