Czym jest coworking?

Coworkingiem nazywamy wspólne wynajmowanie powierzchni biurowych. Jest to doskonała opcja dla wielu przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na posiadanie biura w pożądanej lokalizacji, ze względów zarówno finansowych, jak i logistycznych.

Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, którzy pracują w wolnych zawodach lub dopiero co startują ze swoimi biznesami.

 

Na czym polega coworking?

Coworking to w dosłownym znaczeniu dzielenie przestrzeni pracowniczej z innymi osobami, pracującymi na własny rachunek. A więc w jednym lokalu może mieć swoje biuro zarówno grafik komputerowy, jak i pisarz.

Umowa coworkingowa podpisywana jest przez właściciela lokalu oraz właściciela firmy, który chce daną powierzchnię wynająć. Poszczególne firmy najmujące powierzchnie biurowe w trybie coworkingowym oferują różne warunki. Często zawierana jest umowa na czas nieokreślony z miesięczną możliwością jej wypowiedzenia. A więc zarówno jedna, jak i druga strona ma możliwość dość elastycznego zarządzania swoim biznesem. Firmy coworkingowe często decydują się na premiowanie wynajmujących, którzy zobowiązują się do płatności za określony czas — np. pół roku, rok — z góry.

 

Zobacz ofertę biura coworkingowego na pointoffice.pl

 

Zakres usług wirtualnych biur

Wirtualne biura, jak określa się inaczej przestrzenie biurowe wynajmowane na zasadach coworkingu, oferują poza możliwością rejestracji firmy na wykupiony adres również szereg usług dodatkowych. Te zależne są zarówno od samej firmy oferującej lokal, jak i wysokości abonamentu, który wybierzemy.

Usługi biur coworkingowych obejmują również:

  • dostęp do infrastruktury biurowej — drukarka, faks, ksero itp.,
  • obsługa korespondencji,
  • obsługa rachunkowości,
  • obsługa prawna,
  • sala konferencyjna.

Wirtualne biuro to doskonały sposób na prowadzenie działalności również "zamiejscowo", w lokalizacji bardziej prestiżowej niż ta, które stanowi rzeczywistą siedzibę firmy.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy