Dlaczego warto organizować eventy prozdrowotne dla firm?

Imprezy prozdrowotne to obecnie jeden z najlepszych sposobów na dobrą edukację pracowników. Działa tu znana od dawna zasada „bawiąc uczyć, ucząc bawić”. Nic dziwnego, że eventy organizowane w formie gier dydaktycznych czy konkursów przy wsparciu personelu medycznego zyskały dużą popularność.

Eventy wielozadaniowe

Dużym plusem imprez prozdrowotnych jest to, że można zachęcić pracowników do przeprowadzenia badań w przerwach między poszczególnymi rozrywkami. Na miejscu można m.in. skontrolować poziom cholesterolu lub zmierzyć ciśnienie. Takim eventom najczęściej towarzyszy wykwalifikowany dietetyk, który może doradzić, jak zmienić dietę, by pozbyć się ewentualnego nadciśnienia tętniczego czy innych chorób zagrażających życiu pracownika. Można też zamówić analizę składu ciała, która z pewnością dla wielu podwładnych będzie ciekawą nowością. Na miejscu można również przeprowadzić badania spirometryczne czy testy sprawnościowe, a wszystkie kontrole bez problemu da się połączyć z szeregiem zabaw, dzięki czemu event nie będzie przypominał nudnego szkolenia.

 

Zacieśnianie więzów między pracownikami

Dobra współpraca w zespole to podstawa. Konkursy czy warsztaty integracyjne to świetny sposób na to, by pracownicy poznali się też prywatnie. Przy okazji zacieśnią więzy, dzięki czemu atmosfera w pracy będzie bardziej przyjazna. I kto wie, może po takim evencie skończą się problemy z przejęciem zmiany koleżanki czy zamianą godzin dlatego, że komuś wypadła wizyta u lekarza?

 

Uświadamianie

Choć każdy teoretycznie wie, jak powinien wyglądać w praktyce zdrowy tryb życia, to niewiele osób faktycznie się do niego stosuje. Organizacja eventów prozdrowotnych może uświadomić twoim podwładnym, jakie błędy w życiu codziennym popełniają. Warto zaproponować spotkania z dietetykiem, który w przystępny sposób omówi podstawy prawidłowego żywienia i zaproponuje przepisy na proste, smaczne posiłki. Dobrym rozwiązaniem są też zajęcia z fizjoterapeutą, który pokaże, w jaki sposób dbać o kręgosłup – wielu pracowników z wiekiem zaczyna narzekać na bóle kręgosłupa, dlatego profilaktyka jest kluczowa. W ramach zachęcenia do sportu można również zorganizować fitness, po którym każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistą o utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała czy zrzucaniu nadmiaru kilogramów w rozsądny sposób.

Eventy prozdrowotne latem można zorganizować na świeżym powietrzu. Aby dodać wydarzeniu lekkości, warto pomyśleć nad pracowniczym piknikiem. Dzięki temu każdy poczuje, że to faktycznie jest zabawa, a nie kolejne biurowe szkolenie. Jesienią i zimą warto pomyśleć o wynajęciu dodatkowej sali. Jeśli firmowy budżet przewiduje większe wydatki, można zaprosić pracowników np. na ściankę wspinaczkową czy dwudniowy wyjazd do ośrodka odnowy biologicznej.

 

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł "Dlaczego warto organizować eventy prozdrowotne dla firm?" powstał dzięki uprzejmości firmy Team Prevent Poland Sp. z o.o. z Pszczyny.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy