Kantor internetowy: dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Kantory tradycyjne zyskały silną konkurencję w postaci swoich internetowych odpowiedników. Jakie to zalety przemawiają za wyższością tych drugich?

Oszczędność czasu

W przeciwieństwie do stacjonarnych punktów wymiany walut kantory internetowe są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Można skorzystać z ich usług w każdej chwili i z każdego miejsca, w którym jest dostęp do globalnej sieci. Nie trzeba marnować czasu na dojazd do konkretnej placówki, wszystko odbywa się dzięki zaledwie paru kliknięciom.

 

Brak opłat, prowizji, korzystniejsze kursy

W e-kantorach (jak zwykło się określać kantory internetowe) kursy wymiany walut są na ogół korzystniejsze niż w kantorach tradycyjnych. Poza tym, korzystając z usług kantoru internetowego, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat czy prowizji z tytułu zawarcia transakcji.

 

Duża rozpiętość walut

Niewątpliwym atutem kantorów internetowych jest liczba możliwych do wymiany walut w ofercie. Profesjonalne, cieszące się uznaniem klientów e-kantory umożliwiają nie tylko operowanie trzema najważniejszymi w dzisiejszych czasach walutami: euro, funtem i dolarem. Np. Rkantor.com ma ponadto w ofercie 14 innych walut: https://www.rkantor.com/kursy-walut/HUF/, a także umożliwia przeprowadzenie transakcji bez posiadania bankowego konta walutowego.

 

Bezpieczeństwo

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, nieufni wobec transakcji dokonywanych za pośrednictwem internetu, powołują się niejednokrotnie na argument, że operacje finansowe przeprowadzane w sieci nie są tak bezpieczne jak te dokonywane „zwykłym”, tradycyjnym trybem. W rzeczywistości korzystanie z usług e-kantorów wcale nie jest bardziej ryzykowne niż wymiana walut w stacjonarnych punktach. Za bezpieczeństwo transakcji internetowych odpowiada technologia szyfrowania danych, zabezpieczająca przed niepożądanymi „wyciekami” informacyjnymi tudzież innego rodzaju zagrożeniami związanymi z cyberprzestępczością. Warto poza tym odnotować, że każdy profesjonalny kantor internetowy powinien się legitymować odpowiednim certyfikatem.

 

E-kantory: dla kogo?

Oferta kantorów internetowych adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Przedsiębiorcy współpracujący z zagranicznymi kontrahentami nie muszą się martwić o aktualny kurs, mogą wybrać dogodny moment na wymianę waluty, jako że e-kantory są czynne przez całą dobę.

 

Kantory internetowe, jak widzimy, pod wieloma względami przewyższają te tradycyjne. Są przyjazne dla klienta i bezpieczne, dają możliwość zaoszczędzenia zarówno pieniędzy, jak i czasu. Zyskują sobie coraz liczniejszą rzeszę użytkowników i nic nie wskazuje na to, aby ten trend uległ zahamowaniu.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy