Perfumy do pracy: jaki zapach wybrać?

Ze zrozumiałych względów perfumy, którymi spryskujemy się przed wieczorną randką czy przed luźnym spotkaniem towarzyskim, mogą nie pasować do biura, gdzie liczy się profesjonalizm i gdzie obowiązują pewne formy.

Perfumy do biura powinny być mniej intensywne od tych, których używamy przy innych okazjach. Nie mogą to być też zapachy zbyt słodkie. Dlaczego? Badania wykazały, że w kontaktach biznesowych zarówno panie, jak i panowie używający zbyt słodkich perfum postrzegani są jako „mniej poważni” przez kontrahentów. Wydawałoby się, że perfumy to błaha rzecz, ale, jak widzimy, nie do końca. Zapach ma istotne znaczenie, a pachnidła różnego rodzaju – swoją własną semantykę, której prawa warto poznać i wykorzystać zgodnie ze stawianymi sobie celami. Poniżej prezentujemy kilka wartych uwagi perfum do pracy.

 

Dla Niej

 

Giorgio Armani Acqua di Gioia

To perfumy głównie na lato (jakkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich również w innych porach roku). Są niezwykle orzeźwiające  i wyraziste, ale jednocześnie na tyle dyskretne, aby nie narzucać się zbytnio powonieniu. Kompozycja składa się z mięty, piwonii, różowego pieprzu, jaśminu, cedru, francuskiego labdanum oraz cukru.

 

L´Eau Kenzo Pour Femme

Niektóre perfumy mają przedziwną i zaskakującą właściwość: pobudzają wyobraźnię do tworzenia wizualnych odpowiedników tego oto konkretnego zapachu. Tak właśnie jest z L´Eau Kenzo Pour Femme: perfumy te przywodzą na myśl bezkresne morze, chłodną, orzeźwiającą bryzę oraz malowniczą plażę, nad którą kołują nie mniej malownicze mewy. Tę stymulującą moc zawdzięczają poszczególnym swoim składnikom, w liczbie których znalazły się nuty wodnych kwiatów, lilii i lotosu. Zapach jest stonowany, powściągliwy, acz jak najbardziej zauważalny. To propozycja dla pań eleganckich i szykownych, które chciałyby zaakcentować swoje zawodowe atuty.

 

Bottega Veneta Eau Legere

Bazowym zapachem dla tej kompozycji były perfumy Bottega Veneta. Edycja Eau Legere stanowi esencję najświeższych i najjaśniejszych akcentów macierzystego pachnidła. Michel Almairac, jej twórca, chciał w niej osiągnąć maksymalną świeżość, a jednocześnie „zachować duszę oryginalnego zapachu”. Bottega Veneta Eau Legere to perfumy eleganckie, kwiatowo-cyprysowe z dodatkiem piżma. W skład tej kompozycji wchodzą również nuty bergamotki, różowego pieprzu, gardenii, jaśminu oraz mchu dębowego.

 

 

Dla Niego

 

Hugo Boss Boss No.6

Na sam koniec zostawiliśmy coś dla prawdziwych mężczyzn, którzy nie boją się wyzwań i idą przez życie przebojem. Hugo Boss Boss No.6 to zapach bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o perfumy na dzień dla panów. Nuty jabłka, śliwki i cytrusów połączono w tej kompozycji z odważnymi akcentami rzadkich gatunków drzew i mchu, a całość doprawiono wyciągiem z wanilii, pelargonią oraz bergamotką. Te perfumy na pewno dodadzą Ci pewności siebie i wyzwolą drzemiącą w Tobie męskość.

 

Powyższe propozycje nie wyczerpują rzecz jasna całej oferty rynkowej. Prawdę mówiąc, stanowią jej znikomą część. Zdaje się jednak, że są to zapachy najbardziej rozpoznawalne, cieszące się największą popularnością, jeśli chodzi o perfumy do pracy. Bądź co bądź, są to niewątpliwie pachnidła wysokiej jakości, które nie bez powodu osiągnęły sukces rynkowy.

 

Nad powstawaniem artykułu czuwała Perfumeria Elnino Parfum.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy