5 najlepszych gier na imprezę

Organizowanie imprezy dla dzieci czy dorosłych to spora odpowiedzialność. Trzeba zadbać o to, by goście mieli zajęcie, smaczne przekąski i przy tym jednocześnie doskonale się bawili. Warto wtedy sięgnąć po gry planszowe, które zapewnią zaproszonym osobom ciekawe zajęcie.

Gry, które warto mieć

Obecnie na rynku znaleźć można wiele ofert. Dlatego właśnie poniżej zamieściliśmy ranking gier, które doskonale sprawdzą się podczas organizowanych imprez okolicznościowych:

  1. Gra Kolejka –  gra firmy Trefl, w której można uczestniczyć w grupach od 2 do 5 osób.  Kolejka to niezwykle zabawna rozgrywka, która pozwala uczestnikom wcielić się w ludzi żyjących w czasach PRL-u. Głównym zadaniem graczy jest kupienie produktów, które znajdują się na ich listach zakupów. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem towar może skończyć się w każdej chwili, a wtedy gracz pozostaje z niczym. Na szczęście specjalne karty, takie jak małe dziecko bądź kobieta w ciąży, pomogą dobrnąć na szczyt kolejki na czas.

 

  1. Catan –  tytuł należący do firmy Galakta. Jest to rozgrywka trwająca około godziny dla  3-4 graczy od 10. roku życia. Zadaniem uczestników jest zbudowanie swojej kolonii na wyspie Catan i rozwinięcie jej tak, by odniosła największy sukces, górując ponad koloniami pozostałych rywali. Podczas starcia zawodnicy zmierzą się z takimi problemami, jak: brak wystarczających surowców, niedostatek miejsca czy zagrożenie ze strony innych graczy.

 

  1. Dobble – to stworzona przez Rebel gra, w której brać może udział od 2 do 8 osób. Przeznaczona jest dla dzieci od 6. roku życia, dlatego idealnie sprawdzi podczas impreaz okolicznościowych z dziećmi. Zadaniem graczy jest odnalezienie powtarzającego się symbolu na wyłożonych kartach. Wygrywa zawodnik, który najszybciej pozbędzie się swoich kart. Zabawa wydaje się prosta, jednak pod presją czasu może stać się niemałym wyzwaniem.

 

  1. Dixit – to pobudzająca wyobraźnię gra planszowa stworzona przez firmę Rebel, w której może uczestniczyć maksymalnie 6 osób. Przeznaczona jest dla dzieci od 8. roku życia, a jej rozgrywka polega na opowiadaniu historii związanych z obrazkami widocznymi na kartach. Karty posiadają piękną grafikę i różnorodną tematykę.

 

  1. Ego – tytuł firmy Trefl skierowany do graczy od 14. roku życia. W rozgrywce uczestniczyć może od 2 do 6 graczy, którzy podczas gry wystawieni będą na próbę szczerości i znajomości swoich towarzyszy. W rozgrywce chodzi bowiem o to, by odpowiadać na pytania, często dosyć prywatne, i sprawdzać, jak dobrze znają nas inni. Jest to możliwe dzięki dziesiątkom kart i systemowi tajnego głosowania, które dodatkowo zwiększają wrażenia.

 

Gdzie szukać inspiracji?

Na stronie internetowej sklepu z zabawkami Hulahop.pl możesz znaleźć wiele ciekawych tytułów i pomocnych artykułów z zestawieniami najlepszych gier planszowych, dzięki którym z pewnością wybierzesz coś, co całkowicie spełni Twoje oczekiwania.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy