Lenny Kravitz - świetny wokalista i wirtuoz gitary wystąpi w Polsce

Wybitny muzyk ogłosił wakacyjną trasę koncertową po Europie. W 2018 r. Lenny Kravitz odwiedzi między innymi Polskę, gdzie rozgrzeje publiczność w trakcie wyjątkowego show zaplanowanego na 8 czerwca.

Leny Kravitz – charyzmatyczny rockman i czterokrotny laureat Grammy

Lenny Kravitz jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych muzyków rockowych. W swojej dwudziestoletniej karierze wielokrotnie eksperymentował z różnymi stylami, nurtami i gatunkami, wykraczając poza ich granice i tworząc zachwycające kompozycje. Z powodzeniem łączył soul, rocka, funk z wpływami muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Na zróżnicowany dorobek utalentowanego piosenkarza, multiinstrumentalisty, producenta i tekściarza składa się dziesięć albumów studyjnych. Ostatni z nich to krążek zatytułowany "Strut" z 2014 roku. Lenny Kravitz zdobył cztery nagrody Grammy. Ma na swoim koncie także inne statuetki i wyróżnienia, które potwierdzają jego pozycję jako jednego z najwybitniejszych twórców rockowych naszych czasów. Muzyk współpracował z wieloma znanymi wykonawcami, m.in. z Mickiem Jaggerem, Madonną, Slashem, Jay’em-Z, Alicią Keys i z zespołem Aerosmith.

 

Wszechstronny artysta

Lenny Kravitz sprzedał jak dotąd blisko 40 mln płyt. Poza komponowaniem piosenek i występowaniem na koncertach rockman grywał również w filmach, na przykład w „Igrzyskach śmierci”, „Kamerdynerze” czy „Hej, skarbie”. Ponadto muzyk jest właścicielem firmy Kravitz Design, zajmującej się projektowaniem mieszkaniowym, komercyjnym i produktowym.

 

Koncert Lennego Kravitza w Polsce – emocjonujące show już w czerwcu 2018

W ramach nadchodzącej letniej trasy koncertowej po Europie, zaplanowanej na 2018 rok, Lenny Kravitz wystąpi 8 czerwca w krakowskiej TAURON Arenie. Fani wirtuoza gitary i rewelacyjnego wokalisty będą mieli szansę usłyszeć najnowsze piosenki artysty, pochodzące z płyty, która ukaże się wiosną. Oprócz nowości Lenny Kravitz zagra też uwielbiane hity, takie jak „The Chamber”, „Fly Away”, „Stillness of Heart”, „Are You Gonna Go My Way”, „Again”, „I Belong To You” czy „American Women”. Lenny Kravitz w Polsce wystąpi już po raz piąty. Pierwszy raz odwiedził Warszawę w 2004 roku i koncertował na lotnisku Bemowo. Promował wtedy album "Baptism". 20 czerwca 2009 roku zagrał w ramach Wianków w Krakowie. Podczas trasy koncertowej „Strut” zawitał do łódzkiej Atlas Areny. Wspaniały koncert odbył się 15 grudnia 2014 roku. Ostatni z dotychczasowych występów miał miejsce 8 sierpnia 2015 w gdańskiej Ergo Arenie.

 

Wakacyjne tournée po Europie

Letnia trasa „Raise Vibration” szykowana na wakacje 2018 roku rozpocznie się 31 maja w Monachium, a zakończy 21 lipca w Stuttgarcie. Oprócz Polski i Niemiec gwiazdor odwiedzi także Słowację, Węgry, Austrię, Francję, Portugalię i Włochy. W sumie trasa “Raise Vibration" obejmie 16 koncertów. Wielbiciele artysty ze zniecierpliwieniem oczekują występów na żywo, szczególnie zaprezentowania nowego materiału, nad którym muzyk obecnie pracuje.

Koncert Lennego Kravitza w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników rocka. 8 czerwca 2018 r. krakowską TAURON Arenę wypełnią dźwięki największych hitów znakomitego amerykańskiego artysty. Fani rockmana usłyszą też kompozycje z przygotowywanego właśnie albumu. Bilety na show są już dostępne online.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy