Jak przygotować się do wyjazdu do Etiopii?

Etiopia jest wspaniałym, malowniczym krajem, który kusi turystów wieloma atrakcjami. O czym należy pamiętać przed wyjazdem, jak się przygotować?

Podstawowe informacje

Aby udać się w podróż do Etiopii, należy posiadać wizę. Dokument ten można uzyskać na lotnisku w Addis Abebie za stosowną opłatą (cena wizy waha się między 20 USD la 17 EUR). Moc obowiązującą zachowuje jedynie przez okres jednorazowego pobytu, po ponownym przyjeździe należy postarać się o nową wizę. Ewentualnie można przedłużyć wcześniejszą w instytucji o nazwie Immigration Authority przy Churchill Road w Addis Abebie. Formalności jest bardzo mało. Raz jeszcze przypominamy, że wiza jest dokumentem niezbędnym dla polskich obywateli w Etiopii. Bez niej można się narazić na wiele nieprzyjemności, w tym również na wysokie kary pieniężne. Ci polscy turyści, którzy mają zamiar przekroczyć granicę kraju drogą lądową, mogą starać się o uzyskanie wizy w konsulacie Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie lub w Moskwie (w Polsce niestety nie ma takiej możliwości). Jeśli chcielibyśmy dostać się do Etiopii własnym środkiem transportu, powinniśmy mieć międzynarodowy dokument celny dla osób wyjeżdżających do określonych państw (Carnet De Passage).

 

Przepisy celne

Turyści przybywający do Etopii (zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura podróży: https://logostour.pl/kraje/etiopia) mają obowiązek poinformować celników na przejściu granicznym o wwiezieniu lub wywiezieniu wszelkiej obcej waluty, jeśli jej wartość przekracza 3000 USD. Przy wyjeździe z kraju należy przedłożyć urzędnikom odpowiednią dokumentację potwierdzającą legalność uzyskanych na jego terenie środków pieniężnych (powinna być ona sporządzona przed upływem terminu ważności wizy). Przepisów tych należy przestrzegać bezwzględnie pod groźbą konfiskaty gotówki lub nawet pozbawienia wolności. Obowiązują one również w wielu innych państwach – rygorom takim podlega nie tylko Etopia. Wycieczka do tego zakątka Afryki może się udać tylko pod warunkiem stosowania się do nich.

 

Etiopia jest wspaniałym miejscem, obfitującym w wiele rozmaitych atrakcji turystycznych. Do wyjazdu należy się jednak dobrze przygotować, aby na miejscu nie być nękanym rozmaitymi trudnościami.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy