Jak dbać o zwierzęta domowe?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez zwierząt w domu. Ożywiają one nasze cztery kąty i pozwalają nam odzyskać częściowy przynajmniej kontakt z naturą.

Ty również jesteś miłośnikiem zwierząt? A może masz w domu psa, kota, szynszyla, królika, świnkę morską lub gronostaja? Zapewne chciałbyś zapewnić swojemu pupilowi jak najlepsze warunki i sprawić, by czuł się w Twoim domu możliwie najbezpieczniej. Jest na to kilka sposobów. Jakkolwiek każdy gatunek zwierząt cechuje się odrębnymi potrzebami, to jednak można znaleźć między nimi przynajmniej dwa punkty wspólne, które usprawiedliwiają zamierzenie, jakie legło u podstaw niniejszego artykułu. Postaramy się poniżej odpowiedzieć na pytanie, jak dbać o zwierzęta domowe w ogólności.

 

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

Jakkolwiek to stare porzekadło zawiera w sobie wiele prawdy, to jednak nie odnosi się ono raczej do zwierząt domowych. Tak naprawdę w gestii właściciela leży przygotowanie zwierzęciu przytulnego i wygodnego posłania. Należy w pierwszej kolejności pomyśleć nad miejscem, które będzie najbardziej odpowiednie do wypoczynku. Zwróć uwagę na to, gdzie Twój pupil czuje się najbezpieczniej, w jakich zakątkach w domu przebywa najchętniej. Przygotowanie zwierzęciu posłania w pokoju narażonym na uliczny hałas lub w wilgotnym i chłodnym pomieszczeniu niekoniecznie zjedna nam wdzięczność i sympatię futrzaka. Wybierz miejsce, do którego lgnie on najczęściej, i w którym będzie miał zapewnione optymalne warunki do wypoczynku. Dla psa lub kota odpowiedni będzie miękki i wygodny kojec; mniejszym zwierzętom, takim jak chomiki, świnki morskie czy pająki – należy zagwarantować czystą przestrzeń w klatce czy w terrarium. Jeśli brakuje Ci akcesoriów niezbędnych do utrzymania czystości w otoczeniu Twojego zwierzaka, odwiedź sklep zoologiczny.

 

Przez żołądek do serca

Bardzo ważne jest również dostarczanie zwierzęciu odpowiedniego pokarmu. Nie oszczędzaj na żywności – lepiej nie kupić pupilowi jakiejś atrakcyjnej zabawki niż faszerować go byle czym. Od właściwego żywienia zależy nie tylko zdrowie, ale i samopoczucie Twojego zwierzęcia. Zoologia może dostarczyć Ci wielu wskazówek związanych z karmieniem, dlatego nie unikaj książek o tej tematyce. Pozyskana dzięki lekturze wiedza pozwoli Ci dokonywać racjonalnych wyborów żywieniowych.

 

Aby zadbać o swoje zwierzę, odwiedź koniecznie dobry sklep zoologiczny online i zaopatrz się w karmę oraz dodatki (może zainteresują Cię np. przeróżne akcesoria dla psów). Z pozoru niewiele znaczące gadżety mogą się okazać w praktyce bardzo użyteczne, dlatego nie warto oszczędzać na swoim pupilu.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy