Obiekty oraz sale konferencyjne w województwie podkarpackim - dlaczego warto?

Województwo podkarpackie jest wielokulturowym regionem Polski, obfitującym w atrakcje turystyczne. Chociaż jego infrastruktura nie jest tak rozbudowana, jak na przykład mazowiecka, można tutaj znaleźć wiele ciekawych miejsc na organizację eventów.

Podkarpackie sale konferencyjne spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Pod linkiem znajdziesz ponad 80 obiektów konferencyjnych w tym regionie.

 

Dlaczego województwo podkarpackie?

Walory turystyczne i unikalna przyroda regionu sprawiają, że podkarpacie często jest wybierane na wyjazdy incentive i szkolenia. Każdy event nabierze charakteru, gdy będzie mu towarzyszyła piękna natura. Podkarpackie parki krajobrazowe i narodowe, góry i rezerwaty sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wielbicieli przyrody — rowerzystów, spacerowiczów czy fanów trekkingu.

Oferta konferencyjna regionu

Do największych obiektów eventowych w województwie należy hala widowiskowa Podpromie w Rzeszowie (w hali głównej zmieści się 4 300 osób). Z kolei czterogwiazdkowy Hotel Arłamów oferuje zaplecze konferencyjne składające się z kilkunastu sal różnej wielkości. Hotel dysponuje również dwiema halami wystawienniczo-targowymi oraz krytym dziedzińcem. Od 2016 roku można korzystać także z Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Regionu Podkarpackiego w Jasionce, gdzie znajduje się już wspomniane lotnisko. Centrum składa się z sali kongresowej, dwóch sal konferencyjnych oraz kilkunastu mniejszych sal.

Podkarpacie zasługuje na uwagę organizatorów konferencji. Znajdują się tu nie tylko znane hotele sieciowe, ale także interesujące pałace czy dwory. Dla przykładu Antyczny Dwór czy Dwór Kombornia ugoszczą nawet 300 osób. Podobną pojemność ma zespół Pałacowo-Parkowy Boratyn czy kompleks hotelowo-bankietowy Impresja Krasiczyn. Możemy wybrać także Janiowe Wzgórze w Rzeszowie, Hotel Rzeszów czy Karczmę Jandura niedaleko Sandomierza. Jedyny na podkarpaciu hotel z pięcioma gwiazdkami - Hotel Bristol - może ugościć w Sali Polskiej aż 400 osób.

 

A teraz czas na wypoczynek …

Podkarpacie często jest wybierane na eventy łączące pracę konferencyjną czy szkoleniową z wypoczynkiem. Do tego rodzaju wydarzeń jest przystosowany m.in. Hotel Sokół Wellness & Spa w Łańcucie – jest wyposażony w spa, kort tenisowy i salę balową. Podobny komfort znajdziemy w designerskim Hotelu Blue Diamond Active SPA w Rzeszowie. Są w nim nowoczesne sale konferencyjne, a otoczenie skłania do pieszych wycieczek.

Wyjątkową przyrodę możemy podziwiać w okolicy Hotelu Perła Bieszczadów w Czarnej. Poza salami konferencyjnymi dysponuje on strefą fitness & spa, basenem, oświetlonym stokiem narciarskim czy łowiskiem pstrąga. Doskonały na wyjazdy integracyjne jest również Hotel Solina Spa czy Hotel Jaś Wędrowniczek w Rymanowie. Pozwolą one na spędzanie czasu na zewnątrz, co sprzyja integracji zespołu.

Wielbiciele gór pokochają ośrodek wypoczynkowy Połoniny w Polańczyku, oferujący salę konferencyjną, pokoje hotelowe, domki letniskowe i spa. Tuż przy tzw. pętli bieszczadzkiej mieści się za to kameralny Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec w Smereku, między Cisną a Wetliną.

 

Dojazd

Chociaż Podkarpacie znajduje się stosunkowo na uboczu, jest dobrze skomunikowane z pozostałymi województwami: wygodnie dojedziemy tutaj autostradą A4, drogą ekspresową S19 i szybkimi pociągami Pendolino, które kursują do Rzeszowa. Nie bez znaczenia jest też obecność międzynarodowego portu lotniczego Jasionka w stolicy regionu.

 

 

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy