Orange Warsaw Festival 2018 – line-up

Orange Warsaw Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami! Coroczna impreza od lat przyciąga rzesze fanów, spragnionych różnorodnej muzyki. Ta edycja to szansa na usłyszenie na żywo największych polskich i zagranicznych artystów. Zobacz listę ogłoszonych dotychczas wykonawców!

Orange Warsaw Festiwal 2018 – line-up:

1 czerwca:

  • Sam Smith (Orange Stage)
  • LCD Soundsystem (Orange Stage)
  • Dua Lipa (Orange Stage)
  • Rasmentalism
  • Ralph Kaminski

 

2 czerwca:

  • Florence + The Machine (Orange Stage)
  • Tyler, The Creator (Orange Stage)
  • Taco Hemingway

 

Artyści, czyli kto wystąpi na festiwalu?

Festiwal letni odbywa się w tym roku w dniach 1-2 czerwca, tradycyjnie na terenie Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Przedstawieni wyżej artyści to tylko część występujących. Gwiazdy Orange Warsaw Festiwal są ogłaszane stopniowo, aby dodatkowo podgrzać atmosferę przed koncertami. Wielbiciele i internauci wciąż zastanawiają się, którzy muzycy będą następni. Spośród tych, którzy już są znani, każdy jest warty uwagi.

Florence + The Machine – największa gwiazda tegorocznego festiwalu; jest to brytyjski indie-rockowy zespół, nominowany wielokrotnie do Nagrody Grammy. Dyskografia formacji zawiera 3 albumy, z których pochodzą utwory takie jak SpectrumBreath of LifeYou’ve Got The Love czy Seven Devils.

Sam Smith to brytyjski wokalista, grający muzykę z pogranicza soulu, popu i R&B. W 2014 zadebiutował swoim pierwszym pełnym albumem zatytułowanym  In the Lonely Hour, zawierającym takie przeboje jak Stay with Me czy I’m Not The Only One.

Dua Lipa – brytyjska piosenkarka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Znana z piosenek takich jak Be The One czy New Rules, pochodzących z jej pierwszego albumu Dua Lipa z 2017. Współpracowała także m. in. z Martinem Garrixem czy Seanem Paulem.

LCD Soundsystem to amerykańska grupa, wykonująca muzykę będącą połączeniem takich gatunków jak disco, punk czy dance. Do tej pory wydali 4 albumy, najnowszy – American Dream – jest z 2017 roku, zawiera takie pozycje jak Call The Police czy Tonite.

Tyler, The Creator  – amerykański raper, producent i  aktor, którego pełne imię i nazwisko brzmi Tyler Gregory Okonma, nagrodzony MTV Video Music Award w kategorii Najlepszy Debiut. Wszystkie jego 4 płyty: GoblinWolfCherry Bomb i Flower Boy  –  znalazły się w pierwszej piątce na liście amerykańskiego magazynu muzycznego "Billboard".

Taco Hemingway – od kilku lat jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich raperów. Od 2013 wydał 5 minialbumów i dwa albumy studyjne: solowy Marmur i Soma 0,5 mg pod szyldem Taconafide w duecie z innym polskim raperem – Quebonafide.

Rasmentalism to polska formacja hip-hopowa. Zadebiutowała w 2008 roku albumem Dobra muzyka, ładne życie. Znana jest z takich utworów jak TangoCzarne KotyFast FoodWyjdziesz na dwór? czy Mniej.

Ralph Kaminski – polski artysta, wykonujący utwory z gatunku alternative i popu. Najbardziej znany z utworu The Hill, którym zdobył  Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Carpathia 2011. W 2016 wydał swój pierwszy album zatytułowany Morze, dzięki któremu staje się coraz bardziej popularny.

 

Gdzie dostać bilety?

Ceny biletów zależne są od tego, ile dni chcemy być na festiwalu. Zakup karnetów możliwy jest na stronie: https://www.alebilet.pl/bilety/orange_warsaw_festival_2018

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy