Marilyn Manson - osobliwy muzyk wystąpi w Polsce

Marilyn Manson to postać kontrowersyjna i niebywale barwna. Charyzmatyczny wokalista szokuje swoim scenicznym wizerunkiem i zachwyca w trakcie spektakularnych widowisk. Już 13 czerwca wystąpi w Warszawie, zabierając wielbicieli mocnego brzmienia w wyjątkową muzyczną podróż.

Marilyn Manson – koncert w Polsce rozgrzeje publiczność!

Amerykański piosenkarz, razem ze swoim zespołem, zagra na scenie warszawskiego Torwaru w ramach trasy promującej najnowszy album "Heaven Upside Down”. Przed polską publicznością zaprezentują się też goście specjalni, czyli formacja Stone Sour dowodzona przez Corey’a  Taylora, znanego z grupy Slipknot. Wydarzenie, które odbędzie się 13 czerwca 2018, zapowiada się niezwykle ciekawie.  Bilety na koncert Marilyna Mansona są dostępne online, dlatego można nabyć je bez konieczności stania w długich kolejkach. Co ciekawe, artysta już kilkakrotnie odwiedził Polskę, na przykład jako headliner jednej edycji Metal Hammer Festival.

 

Narodziny gwiazdy

Marilyn Manson to sceniczny pseudonim Briana Warnera. W 1989 roku wraz z Daisy Berkowitz założył on zespół początkowo działający pod nazwą Marilyn Manson & the Spooky Kids. Kapelę wkrótce przemianowano na Marilyn Manson. Grupa zadebiutowała w 1994 albumem "Portrait of an American Family". Prawdziwy sukces artystyczny i komercyjny zapewnił jej jednak krążek "Antichrist Superstar" z 1996 roku. Płytę zakupiło ponad 7 mln fanów na całym świecie. Kolejne albumy ugruntowały pozycję charyzmatycznego wokalisty w świecie muzyki.

 

Marilyn Manson – artysta i prowokator

Kontrowersyjne występy Marilyna Mansona budzą wiele emocji. Kontrowersyjne teksty, szokujący image i propagowanie nonkonformizmu znajdują zarówno wielbicieli, jak i przeciwników. Muzyk przez jednych uznawany jest za wybitnego showmana, a przez innych za skandalistę szukającego rozgłosu. Koncerty Mansona wyróżniają się dopracowaniem, które zbliża je do poziomu rockowych spektakli. Każdy dotychczasowy album artysty stworzono według odmiennego pomysłu. Rozmaitość brzmień i unikatowy wizerunek charakterystyczny dla danego etapu twórczości sprawiają, że wielu amatorów muzyki znajdzie coś dla siebie w dyskografii grupy Marilyna Mansona. Zespół w ramach swojej ponad dwudziestoletniej działalności grał m.in. metal alternatywny, rock industrialny, glam rock, nu metal czy hard rock. Sam Manson wielokrotnie transformował swój wygląd, zmieniając go z kolejnymi płytami, często diametralnie. Artysta traktuje proces przekształcania siebie samego jako integralny element performensu. Praktykę eksperymentowania z wizerunkiem zaczerpnął od swojego największego idola, Davida Bowie, mistrza scenicznych metamorfoz. Warto odnotować, że Marilyn Manson poświęca czas również malarstwu. Pierwsza wystawa namalowanych przez niego obrazów, nosząca tytuł „The Golden Age of Grotesque”, odbyła się w 2002 roku w Los Angeles. Kolejne pokazy malarskiej twórczości zorganizowano w Berlinie, Paryżu i Londynie. Prace Mansona cieszą się dużym powodzeniem.

 

Nietuzinkowy, osobliwy i nieprzewidywalny – taki właśnie jest Marilyn Manson. Karierze artysty wciąż towarzyszy atmosfera skandalu, lecz muzyk pozostaje wierny przyjętej strategii twórczej. Niepokojące, mroczne i energetyzujące utwory Mansona można będzie usłyszeć już wkrótce na warszawskim koncercie.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy