Drukarki laserowe HP - na jaką się zdecydować?

Drukarki laserowe pracują szybciej od atramentowych, a ponadto oferują wiele innowacyjnych funkcji. Sprawdź, jaką drukarkę HP warto kupić do domu lub biura i na jakie parametry należy zwrócić uwagę.

Monochromatyczna czy kolorowa?

Szybkość działania sprzętu różni się dla wydruków czarno-białych i kolorowych. Tańsze urządzenia laserowe monochromatyczne, które mogą być z powodzeniem używane w domu, pracują z prędkością 20 stron na minutę. Większe i bardziej kosztowne modele od HP osiągają prędkość wydruku rzędu 50 stron na minutę. Drukarki laserowe do zdjęć i grafik w kolorze drukują 25 kolorowych stron na minutę. Decydując się na zakup konkretnego modelu, powinniśmy uwzględnić nasze potrzeby. Na użytek własny i do drukowania tekstu najlepiej nadają się monochromatyczne urządzenia.

 

Najlepsza drukarka laserowa HP do domu

Warto pamiętać, że drukarki laserowe kosztują więcej niż ich atramentowe odpowiedniki. Jeśli jednak drukujemy sporą liczbę stron, inwestycja zwróci się dzięki dużej wydajności i obniżonym kosztom użytkowania sprzętu. Na utrzymanie sprzętu wydamy jeszcze mniej, jeżeli skorzystamy z oferty sklepów internetowych z akcesoriami do drukarek HP. Tonery i taśmy znajdziemy na przykład tutaj. Czynnikiem istotnym przy zakupie drukarki laserowej do domu jest jakość wydruku tekstu czarno-białego. Nie potrzebujemy przy tym zbyt wielu funkcji podnoszących cenę. Do domowego użytku polecamy urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M26nw. Model gwarantuje wydrukowanym dokumentom wyrazistą czerń. Ponadto drukarka laserowa od HP posiada prosty w obsłudze panel sterowania, usprawniający realizację zadań. Niewielkie urządzenie okazuje się niebywale wydajne. Sprzęt mieści się w małych przestrzeniach i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Funkcje łączności sieciowej Ethernet i łączność bezprzewodowa ułatwiają dostęp. Z drukarki laserowej HP możemy korzystać z dowolnego miejsca za sprawą urządzeń mobilnych. Technologia HP Auto-On/Auto-Off zapewnia z kolei oszczędność energii.

 

Najlepsza drukarka laserowa HP do biura

Drukarki laserowe przeznaczone do używania w biurze muszą wyróżniać się wydajnością i dobrą jakością zadruku. Przykładowo drukarka HP LaserJet Enterprise z serii 600 oszczędza papier i energię dzięki innowacyjnej konstrukcji i technologii wykorzystania tonera. Ten element wyposażenia drukarki wpływa również na wygląd wydruków.  Precyzyjna technologia czarnego tonera zapewnia zarówno wyrazistość tekstu, jak i ostrość grafiki. Funkcja wykrywania włamań na bieżąco monitoruje urządzenie, aby wykryć i powstrzymać ataki hakerów. Z pomocą HP Sure Start każda drukarka laserowa regularnie sprawdza swój kod roboczy, a także samodzielnie naprawia się po próbach włamań. Ważna wydaje się również prędkość zadruku. Drukarka HP LaserJet Enterprise z serii 600 – model polecany do biura – drukuje wiele stron z prędkością 65 stron na minutę. Do zakupu urządzenia zachęca także szybsze uruchamianie sprzętu i drukowanie pierwszej strony w zaledwie 8 sekund.

 

Jeśli szukasz najlepszej drukarki laserowej HP do domu i biura, weź pod uwagę swoje oczekiwania i potrzeby. Dla firm rekomendujemy model HP LaserJet Enterprise z serii 600, a dla indywidualnych użytkowników – urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M26nw. Każdy z polecanych sprzętów gwarantuje doskonałą jakość zadruku, szybką pracę i łatwą obsługę.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy