Jak Niemcy spędzają czas wolny?

Nasi zachodni sąsiedzi uchodzą za naród niezwykle pracowity i zorganizowany. Co jednak Niemcy robią w wolnym czasie?

Co mówią statystyki?

Statystyki podają, że większość Niemców spędza czas wolny przed telewizorem. Nie jest to nic niezwykłego, w Polsce oglądanie telewizji również jest najczęstszym sposobem spędzania wolnego czasu. Warto przy tym jednak zauważyć, że wśród Niemców daje się zauważyć większą chęć do aktywnego wypoczynku. Regularną aktywność fizyczną podejmują przedstawiciele różnych grup wiekowych. Osoby starsze uprawiają nordic-walking, pływają kajakami, jeżdżą na rowerach, a nawet biegają, co dla nas może być zaskakujące, ponieważ nie przywykliśmy do takiego widoku na naszych ulicach.

 

Wandern: piesze wycieczki w nieznane

Dużą popularnością cieszy się Wandern: czyli piesze wędrówki na łonie natury, które trwają nieraz przez cały dzień. Do tego zajęcia Niemcy przysposabiają się już od najmłodszych lat, nawet w przedszkolach organizuje się forsowne, daleki wycieczki. Do takich wędrówek potrzebne jest oczywiście sportowe obuwie, najlepiej trekkingowe, a także wygodna odzież. W dłuższą trasę zawsze trzeba zabrać ze sobą również odpowiedni ekwipunek: coś na ząb, scyzoryk, kompas, aparat fotograficzny itp.

 

Wyjazd do Niemiec

Do Niemiec warto się wybrać chociażby po to, aby na własne oczy zobaczyć to wszystko. Przy okazji można również skorzystać z wielu turystycznych atrakcji, których tutaj nie brakuje. Infrastruktura turystyczna jest niezwykle rozbudowana i utrzymana na wysokim poziomie. Wypożyczalnie sprzętu sportowego rozsiane są po każdym mieście. Na uwagę zasługują też liczne ścieżki piesze i rowerowe, restauracje, hotele i kluby rozrywkowe. Taki wyjazd to również okazja do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc i nacieszenia oczu cennymi zabytkami.

 

Chcesz się odprężyć i spędzić w przyjemny sposób kilka dni? Wyjazd do Niemiec będzie więc idealną opcją. Warto skorzystać z popularnych linii autobusowych. Busy do Niemiec da się znaleźć w każdym większym mieście. W województwie pomorskim największym powodzeniem cieszy się firma transportowa Beata Bus, oferująca przewóz osób oraz zapewniająca również transport z Niemiec.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy