Waporyzator: czym jest i do czego służy?

Waporyzatory, nazywane również z angielska vaporizerami, to urządzenia do bezdymnego inhalowania suszu. Stanowią zdrowszą alternatywę dla palenia.

O waporyzatorach robi się w Polsce coraz głośniej, jakkolwiek wciąż jeszcze dla wielu osób termin ten może brzmieć cokolwiek egzotycznie. Bardzo często myli się vaporizery z e-papierosami. Urządzenia te zasadniczo się od siebie różnią i działają w zupełnie inny sposób. Te drugie są zdrowszym substytutem zwykłych papierosów, vaporizery natomiast służą do inhalowania jakiegokolwiek suszu. Mogą to być lecznicze zioła, tytoń w postaci czystej czy też marihuana, która jednak w naszym kraju jest nielegalna (chyba że używa się jej w celach leczniczych).

 

Dlaczego warto używać vaporizerów?

Użyteczność vaporizerów jest nieoceniona. Te niezwykłe urządzenia docenią nie tylko osoby korzystające z aromaterapii, ale również palacze tytoniu oraz amatorzy marihuany. Okazuje się bowiem, że w trakcie palenia jakiegokolwiek suszu część zawartych w nim substancji ginie, a ponadto łączy się ze substancjami smolistymi, szkodliwymi dla zdrowia. Waporyzacja jest zdrową alternatywą. Polega na podgrzewaniu suszu do bardzo wysokiej temperatury, w wyniku której zaczyna on parować. Para powstająca w ten sposób nie zawiera substancji smolistych. Przykładowo, podczas palenia marihuany organizm wchłania jedynie 15-20% THC zawartego w suszu. W trakcie waporyzacji natomiast – aż 80%. Oczywiście nie namawiamy nikogo do rekreacyjnego używania marihuany. Ale dla osób, które stosują ją w celach leczniczych, vaporizery są sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy.

 

Różne rodzaje vaporizerów

Na rynku mamy wiele rożnych waporyzatorów. Jeśli nazwy takie jak xvape, crafty, mighty czy flowermate nic Ci nie mówią, zajrzyj koniecznie na stronę https://vapuj.pl/, na której nie tylko znajdziesz informacje dotyczące poszczególnych modeli, ale również będziesz mógł/mogła dokonać zakupu. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza vaporizery firmy Storz & Bickel.

 

Waporyzacja to nowa metoda inhalowania suszu, która jest zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego palenia. Niezależnie od tego, z jakim suszem masz do czynienia, przenośny waporyzator z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. To urządzenie stosunkowo niedrogie, w które naprawdę warto zainwestować.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy