Vaporizery i e-papierosy

Ponieważ vaporizery weszły na polski rynek stosunkowo niedawno, mylone są jeszcze bardzo często z e-papierosami, które już zdążyły się zadomowić w naszej rzeczywistości. Czym się różnią od siebie te urządzenia?

Mylenie vaporizerów z e-papierosami jest tak powszechne, że niektórzy nie zwracają już na ten błąd uwagi. A tymczasem są to dwa różne urządzenia. E-papierosy zastępują tradycyjne szlugi, natomiast vaporizery (zwane również waporyzatorami) służą do podgrzewania jakiegokolwiek suszu (nie musi to być tytoń). Użytkownikami waporyzatorów są między innymi osoby korzystające z aromaterapii oraz konsumenci marihuany leczniczej.

 

E-papierosy

E-papierosy mają różne kształty i rozmiary, ale mechanizm ich działania jest jednakowy. Do atomizera wlewa się płyn, będący mieszanką glikolu propylowego, gliceryny roślinnej oraz aromatu (określa się go jako e-liquid). Płyn ten po naciśnięciu odpowiedniego guzika jest podgrzewany, w wyniku czego wytwarza się para. Nie ma ona substancji smolistych, ale wpływ wieloletniego wdychania glikolu propylowego na organizm nie został jeszcze zbadany. Najnowsze badania sugerują jednak, że w parze powstałej w ten sposób mogą znajdować się związki rakotwórcze.

 

Vaporizery

Waporyzator nie wymaga do działania e-liquidów ani atomizerów, nie jest to substytut papierosów. W specjalnej komorze vaporizera umieszcza się drobno zmielony susz marihuany lub innych ziół wykorzystywanych np. w aromaterapii. Po podgrzaniu do 180-220 stopni Celsjusza kwiatostany zaczynają parować. W parze powstałej w ten sposób nie ma substancji smolistych, które wytwarzają się przy paleniu, a poza tym zawiera ona znacznie większe stężenie THC oraz innych cennych kannabinoidów niż zwykły dym.

 

Gdzie kupić waporyzator?

Vaporizer najłatwiej nabyć w specjalnych sklepach internetowych, takich jak np. https://vapuj.pl/. Amatorzy ziół znajdą tu różne rodzaje waporyzatorów: xvape, crafty, mighty, flowermate... Prym w produkcji tych urządzeń wiedzie firma Storz & Bickel.

 

Podsumowując: vaporizery nie mają nic wspólnego z e-papierosami. Są to zupełnie inaczej działające urządzenia, służące do innych celów. Waporyzacja marihuany leczniczej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na stwardnienie rozsiane czy chorobę nowotworową. Czytelników zainteresowanych nabyciem waporyzatora zachęcamy do odwiedzenia strony https://vapuj.pl/.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy