Narty: z wypożyczalni czy ze sklepu?

Sezon narciarski trwa w naszym kraju jedynie kilka miesięcy. Dlatego wielu przyszłych narciarzy staje przed bardzo trudnym dylematem, jakim jest wybór między kupnem a wypożyczeniem nart z wypożyczalni.

Niestety są też tacy, którzy z powodu wysokich cen sprzętu narciarskiego zupełnie rezygnują z uprawiania tego sportu. Dlaczego nie opłaca się kupować nart?

 

Narty, jak i cały sprzęt do jeżdżenia, są bardzo drogie. Ich kupno jest sporą inwestycją. Ponadto przed każdym sezonem i po jego zakończeniu zaleca się oddać taki sprzęt do serwisowania, co generuje dodatkowe koszty. Co więcej, narty muszą być w odpowiedni sposób przechowywane. Trzymanie ich w zbyt wilgotnej piwnicy czy w garażu przyniesie im wiele szkody. Kolejnym problemem jest transport. Trudno podróżuje się z pełnym narciarskim ekwipunkiem. Zwłaszcza w przypadku kilkuosobowej rodziny. Kupno nart jest zatem swego rodzaju zamrożeniem pieniędzy. Zwłaszcza jeśli jeździmy w nich tylko kilka razy do roku. Nie korzystamy z czegoś, na co wydaliśmy bardzo dużo oszczędności.

 

Wypożyczalnia nart z bardzo dobrym sprzętem

Wypożyczalnia nart ma to do siebie, że co kilka lat może całkowicie zmienić swój asortyment, zaopatrując się w najnowsze modele i typy nart. Dzięki temu poszukiwacze nowości mogą z powodzeniem wynajmować zupełnie nowy sprzęt z najwyższej półki za grosze. Mogą go przede wszystkim wypróbować w naturalnym środowisku, zjeżdżając po prawdziwym stoku. To bardzo istotne, zwłaszcza kiedy uczymy się jeździć bądź chcemy zmienić technikę. W takich miejscach pracują ludzie, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu mogą doradzić i dopasować sprzęt do naszych oczekiwań.

 

Gdzie znaleźć dobre wypożyczalnie?

Jeśli jedziemy gdzieś po raz pierwszy, możemy mieć problem ze znalezieniem dobrej, godnej zaufania i taniej wypożyczalni. W miastach takich jak Wisła wypożyczalnie można znaleźć w bliskim sąsiedztwie stoków. Wybierając konkretny stok, mamy zatem od razu możliwość wynajęcia sprzętu. Pozwala to zaoszczędzić bardzo dużo czasu i eliminuje problem transportu nart np. z centrum miasta na stok. Wypożyczalnia nart w Wiśle czy innym mieście narciarskim to ponadto gwarancja dobrego sprzętu, dostosowanego do określonych warunków i tras.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy