Zimowy urlop: jak go aktywnie spędzić?

Zimą nie warto rezygnować z aktywności fizycznej. Poniżej podpowiadamy, jak można ciekawie i zdrowo spędzić ferie.

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto uprawiać sport zimą. Dzięki aktywności fizycznej zahartujesz organizm, wzmocnisz mięśnie, zrzucisz zbędne kilogramy i poprawisz sobie samopoczucie (warto wiedzieć, że intensywny wysiłek fizyczny pobudza organizm do produkcji endorfin, „hormonów szczęścia”). Nie trwoń całego urlopu na telewizję czy komputer, jest tyle ciekawych sportów, które można uprawiać nie tylko wiosną i latem, ale również w okresie jesienno-zimowym.

 

Bieganie

Bieganie cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Wystarczy wyjść na ulicę, aby się o tym przekonać. Trudno podczas spaceru nie spotkać choć jednego biegacza. Dlaczego warto biegać również zimą? Bieganie wzmacnia układ immunologiczny i sprawia, że zachodzące w organizmie naturalne procesy termoregulacji przebiegają sprawniej. W praktyce oznacza to, że dzięki przyzwyczajaniu ciała do niskich temperatur rzadziej się przeziębiamy i jesteśmy ogólnie zdrowsi.

 

Snowboard

To coś dla fanów zimowego szaleństwa. Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś snowboardingu, najwyższy czas to zmienić. To niezwykle emocjonujący sport, zapewniający solidną dawkę adrenaliny. Najtrudniejsze są początki. Strach przed upadkiem bywa paraliżujący, ale przełamywanie swoich oporów dostarcza mnóstwa osobistej satysfakcji. Po początkowych trudnościach jest coraz łatwiej, choć oczywiście zawsze należy zachować ostrożność przy zjeżdżaniu ze stoku.

 

Odpowiednia odzież

Nie zapomnij zaopatrzyć się w odpowiednią odzież, która będzie Cię chronić przed niską temperaturą. Ubrania wykonane z bawełny nie zdadzą egzaminu: materiał ten nie odprowadza wilgoci, nie chroni przed silnym wiatrem i chłodem. Najlepszym rozwiązaniem będzie bielizna termoaktywna.

 

Szukasz miejsca, w którym mógłbyś spędzić aktywnie urlop zimowy? Wyjedź w Alpy. Po stronie niemieckiej jest wiele atrakcyjnych stoków, nie brakuje też malowniczych zakątków, które można zwiedzić w czasie wolnym od zjeżdżania. Wszystkie te atrakcje czekają na Ciebie, wystarczy wsiąść w autobus. Busy do Niemiec kursują ze wszystkich polskich województw, najchętniej wybierane są busy pomorskie.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy