Co zabrać ze sobą w Alpy?

Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe. To doskonała okazja do wyjazdu w Alpy. Dlaczego warto tam pojechać i co należy zabrać ze sobą?

Zastanawiasz się, jak spędzić tegoroczne ferie? Wyjazd w góry może się okazać dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeśli lubisz sporty zimowe, takie jak snowboarding czy narciarstwo. Alpy zasługują na uwagę z wielu względów: nie tylko walory krajobrazowe decydują o atrakcyjności tego miejsca. Warta wzmianki jest również infrastruktura turystyczna. Do dyspozycji turystów pozostają liczne restauracje, bary i stoki. Nie masz nart? Żaden problem: w sąsiedztwie stoków można łatwo znaleźć sportowe wypożyczalnie. Poniżej dzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami dotyczącymi niezbędnego wyekwipowania każdego turysty.

 

Zagłówek i koc

W trakcie podróży zdarzy Wam się być może zażywać odpoczynku w miejscach niezbyt komfortowych. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą zagłówek i koc. Jest to absolutny must-have każdego turysty, który wybiera się w góry. Chyba że jesteś przyzwyczajony do spartańskich warunków i niestraszne Ci niewygody podróży.

 

Sportowe buty

Do jazdy na nartach czy na desce snowboardowej potrzebne są odpowiednie buty. Powinny być przede wszystkim wygodne i ocieplane (najlepiej od wewnątrz). Dobrze dopasowane buty uchronią Cię przed ryzykiem kontuzji. Zastanawiasz się, jakie obuwie kupić? Weź pod uwagę swoje doświadczenie w danym sporcie oraz preferowany styl jazdy. Osoby mające wprawę w zjeżdżaniu mogą sobie pozwolić na nieco twardsze buty, które usztywniają stopę, co ma niebagatelne znaczenie w wykonywaniu różnych manewrów.

 

Gogle

Gogle to bardzo ważny element ekwipunku. Chronią przed słońcem, poprawiają widoczność na stoku, pozwalają uniknąć odmrożeń. Podobnie jak pozostałe elementy garderoby, gogle powinny być dobrze dopasowane. W sklepach z asortymentem narciarskim czy snowboardowym można znaleźć gogle przeznaczone dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, ale również kształtem, kolorystyką oraz jakością wykonania.

 

Powyżej wspomnieliśmy jedynie o rzeczach najbardziej użytecznych. W Alpach przyda Ci się również termoaktywna odzież, kask, kremy ochronne itp. Najwięcej do zaoferowania mają Alpy Bawarskie. Dlatego wszystkim miłośnikom zimowego szaleństwa zalecamy wsiąść w autobus i pojechać do Niemiec. Z naszego kraju każdego dnia kursują dziesiątki autobusów, mających w swojej ofercie przewozy do Niemiec - nic więc prostszego, niż skorzystać z tej oferty.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy